Geliyor gönlümün efendisi vol.02

Ve yine yeni yeniden, iki yıl sonra yeni tekli, albüm, klip ve turnesi ile Liam Gallagher geri dönüyor. Bugün ilk teklisi Shockwave’in klibi yine çok iyi bir pazarlama strateji ile yayınlandı.

Adidas ile ortak çalışma ile kendine özel Spezial modeli çıkaracak olan LG, bu iş birliğinin adımlarından biri de Londra Hackney Round Chapel’deki konseriydi. Shockwave’i ilk orada çalan LG, bir kaç gün önce kendi Instagram hesabından çarkının bir kısmını yayınladı. Viral baya ses getirdi. Sonrasında zaten şarkı patladı.

İlk albümdeki şarkılara göre daha çok sesli ve gaz diyebiliriz şarkı için. LG giderek kendini geliştiriyor. Zaten geçtiğimiz yıllarda vokal dersleri de aldığını biliyoruz. Git gide kendine güveni artıyor ve sesini geliştiriyor. Champagne Supernova’yı bu seneki setlistine eklemesi ve tertemiz söylüyor olabilmesi de bunun bir sonucu. Why me? Why Not.’daki balladlardan bir tanesi de yine internete sızan şarkılarından Once. Sızan kısım baya iyi duruyordu. Albümdeki kendi favorilerinden biri de Shockwave gibi ama sanırsam daha sert olan River.

Şarkı sözleri çok içten geliyor bana. Resmen yaşadıklarını, hissettiklerini yazıp, söylüyor. Böyle olunca da çok daha samimi şarkılar çıkıyor ortaya. İşin kalitesi de artıyor. Zaten gerek annesi ile yapılan röportajlar olsun gerekse kendi açıklamalarından anlayabileceğimiz duruma göre müzik piyasasından önce/sonra hiç değişmemesinin de bunda etkisi var.

Üstüne bir de belgesel çekildi malum, ah bir de onu izleyebilsek süper olacak. Onu da ayrıca yazmak, konuşmak lazım. Böyle kuru kuru olmuyor.

Turne olayına bakacak olursak, şimdilik sakin bir yaz geçirecek Liam. Albümün Eylül’de çıkacağını düşünürsek ve o zamana kadar da teklileri piyasaya sürecek olmasını da hesaba katarsak normal bir durum diyebiliriz. Bu sene değil ama belki yine seneye gelir mi İstanbul’a? diye düşününce de albüm ismi geliyor aklıma. Neden olmasın? Ya da diğer seçenek biz bir çılgınlık yapıp yine el diyarlarına gideceğiz. Kim bilir?…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s