Dizi Öneri: Flaked by Netflix

Bu sefer pek bilinmeyen tam Nick Horby kafaları bir dizi öneriyorum: Flaked

Kahramanlar ve hikaye Venice, California geçiyor. Chip (Will Arnett) uzun süre önce alkolü bırakmış bir marangoz. Böyle havalı mekanlarda geçince hikaye laps diye marangoz yazınca garip geliyor ama işte hayat. Zamanında bir tabure yapmış, ödülü almış, biraz paralanmış o yüzden dizi boyunca hiç para muhabbeti dönmüyor. İş güç desen zaten yok. Düzenli olarak alkol grubuyla takılıyor. Komşusu / ev arkadaşı Dennis (David Sullivan) da o gruptan. Zaten genel olarak Chip ve Dennis üzerine hikaye.

Chip, eski eşiyle bir trafik kazasına karışıyor, birinin ölmesine sebep oluyor. Hatta bu yüzden hapis de yatıyor. Daha sonra mahalleye London (Ruth Kearney) geliyor. Daha sonra öğreniyoruz ki London (ismi fake, sadece Venice’de bu ismi kullanıyor tanınmamak için) aslında kardeşini öldüren adamı tanımak için gelmiş filan. Olaylar bu şekilde gelişiyor. Daha fazla detaya girersem spoiler olmaya başlar, o yüzden susuyorum. Yalnız dizi güzel, yaşadıkları kafalar, ortam filan güzel vakit geçirtiyor.

Netflix yapımı olan Flaked’in ilk sezonu sekiz, ikinci sezonu ise altı bölüm. Bölümler de 20 dk’lık. Şimdi izlemeye başlasan akşam biter.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s