Müzik Öneri: Sophie Barker

Baktım artık yazacak mantıklı bir şey gelmiyor, ben de seni alıp bir yerlere götüren kişiler veya soyut kavramlar üzerine karalayım diyorum. Tabi ki her zaman bu dediğimi yapamayacağım sanırsam. İçindeki fırtınaları sadece içinde çözmek pek mantıklı ve mümkün görünmüyor. N’apalım kendimizi müziğe verebiliyoruz, onu da çalmak gibi ustaca olan bir versiyonu değil daha çok dinlemeli olana.

Yine farklı sesler, tatlar ararken kendimi Sophie Barker dinlerken buldum. Londralı bu ablamız aslında yeni bir keşif değil, sadece ben yeni keşfettim. İlk albümünü 2004 yılında çıkarmış. O günden bu güne de altı albümü var. Kendisinin en meşhur olduğu an Sia’nın da zamanında vokalliğini yaptığı ve onunla da sahne aldığı Zero 7’nin Destiny şarkısının sözlerinin yazılmasında payı olması ve beraber sahnemeleri. Üstüne bu grupla da Mercury ödüllerine aday gösterilmesi. Zaten daha sonra da Zero 7’nin When It Falls albümüne de katkıda bulunmuş.

Dream pop’un elektroniğe ucundan hafifçe dokunan sounduna yumuşak vokalle eşlik etmesi hoşunuza gidiyorsa Sophie Barker böyle fonda yumuşak yumuşak çalsın, sizi alıp götürsün. Ben Break The Habit albümü ile kendisi ile tanıştım. Dokuz parçadan oluşan albümün en beğendiğim şarkısı da albümle aynı ismi taşıyan Break The Habit. Size de tavsiye ederim.

Break The Habit
Start Me
I Do It To Myself
3 Things
Road 66
Gold Dust Woman
Don’t Give It Away
Breathe Me In
Let’s Start Again

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s