Müzik Öneri: Fleurie

fleurieloveandwarfrontcoverphotocopyValla hep grup önerdiğim için başa ne yazayım bilemedim müzik diye geçiştirdim ama Fleurie pek geçiştirelecek gibi değil.

Gerçek adı Lauren Strahm olan ablamız (grupların maskesiz halllerini ortaya çıkarmış gibi mutluyum ismini yazınca) sahne adı gibi Fransız değil, Amerikalı ve dreamy ve cinamatic soundlarında pop müzik yapıyor. Gerçeği söylemek gerekirse bende son albümü Love and War albümüne kadar kendisinden bir haberdim ama bu albümü gerçekten çok hoş. Albümdeki şarkıları kendi yazıp bestelemiş Fleurie. Birden fazla enstrüman çalabilmesinin de faydalarını zaten şarkılara çok güzel yansıtıyor. Kendi sesine biraz orkestral, popvari ve elektornic ezgileri katınca da artistik bir şey ortaya çıkmış. Hepsinin yanından albümün prodüktörlüğünü de Kelly Clarkson ve Norah Jones’a da bu işi yapmış Matt Stanfield üstleniyor.

Daha çok teknik detay yerine biraz da albüm tınısı hakkında bir kaç şey yazmak da yarar var. Fleurie’nin sesi ve haliyle şarkıları da dinlendirici ve umut verici. Böyle sonlarına doğru hoş bir yumuşak yükselişi var parçaların. Özellikle albümle aynı ismi taşıyan Love and War ve Soldier bu modda. Hatta ablamız parayı marayı dert etmemiş ve şarkılarını Soundcloud’a yüklemiş: ahanda!

Önceki albümlerini dinlemeye daha cesaret edemedim, önce Love and War’un dibine vurup, tadını çıkarıp, sömürmek daha çekici geliyor bana.

Bu tarzı seviyorsanız zaten kesin dinleyin de hoşuma gider derseniz kesin dinleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s