Güzel Kaş’ı Ne Hale Getirdiniz!

Geleneksel Kaş seyahatimizi bu sene de gerçekleştirdik ve deniz kalitesi dışında genel olarak sinir bozucu hüsranlıkla sonuçlandı.

Kuytu Köşe Pansiyon bu senede tatmin edici idi. Fiyat performans istediğimizi bize sundu ki geçen seneye göre daha bile iyiydi. Normalde olması gereken abla yeniden işe başlayarak fark yaratmış.

Kaş’ın geneline bakarsak, seneye muhtemelen Bodrum seviyesine ulaşır fiyatlar. Arkadaş iyi güzel kaliteli mekansın da 50 TL’ye pizza, 40 küsür TL’ye makarna da satılmaz. Gurme pizza diye değişik şeyler sunuyorsun, yanında mısırlı sucuklu pizza satıyorsun. O zaman çok gurme lezzetler sunuyoruz 50 TL pizza satarız dersen kalitenden de ödün vermiş olursun. Zaten genel olarak aşırı pahalanmış ama lezzet olarak vasat yerler çoğalmış ya da mekanlar bozup bu seviyelere ulaşmış. Misal her sene gittiğimiz Voyn, makarna ve tarz olarak meyhanelerden farklı bir tarzken, şimdi tüm makarnaları kaldırıp, meyhane moduna geçmeye çalışmış ama geçememiz. Ortam ve tarz buna müsait değil. O fiyatlarla ve o tabaklarla da git gide kötüleşen bir mekan olmuş. Yemek lezzeti de çok sıradan. Yine geçen sene keşfedip çok beğendiğimiz Gelos, sıradanlamış. Ama fiyatlar Kaş’ın en yükseklerinden. Ortam, müzikler, hizmet çok iyi, hakkını yememek lazım ama mezeler geçen seneye göre vasattı. Öyle bir mekanın suya para alması filan baya sinir bozucu. Genel olarak içecekler de İstanbul limitlerini aşmış durumda. Her yer gömme derdinde. Zaten 200 TL hesap ödeyecek insanlara 50 TL şemsiye şezlong parası geçirmek paragözlük. Bu rakamlar 4 kişilik bir grup için geçerli, iki sanıp da gaza gelmeyin.

Yine de güzel yerler tabi ki var, fakat dört senedir gözlemlediğim işler pek iyiye gitmiyor tatilciler için. Kaş’ta favorim hala Maya Steakhouse. Fiyatlar yükselmiş ama lezzet hala çok iyi. Ah şu peynir tabağı da olsa… Ama bu sefer sözü aldım :)

Akşam içmelik mekan olarak da Barcelona yine favorim. Yerinin bir özelliğinin bir özelliği yok ama ortam güzel.

Deniz olarak favorim Hidayet Koyu. Deniz değil sanki akvaryumda yüzüyor gibisiniz. İşletme, Blanca ise Kaş’ın en iyilerinden. Küçük Çakıl’da Caretta Caretta saldırısı var günlük. Bir tane kaplumbağa arkadaş Jaws gibi geziyor dönemsel olarak ve ısırıyor. 10 sn’de denizde insan kalmıyor. Ama bunun sorumlusu maalesef o hayvan değil, o hayvanı buna alıştıran oranın yerlileri. Sen oralarda besleyip alıştırırsan o da gelir yemek ister, aç kalınca da sağa sola saldırır ki sabah yine denize bütün bütün ekmek atan adamı da görmedik değil.

Kaputaş geçen sene işletme sonrası patlamıştı, bu sene de aynı durumda. Duşları da öyle bir yere koymuşlar ki duş alıp dönerken terliyorsun yine. Şemsiyeler de bir işe yaramıyor baya baya güneş çarpıyor.

Kaş’ta genel olarak kafalar değişiyordu ama bir senede bu kadar çok değişeceğini ummazdım. Bir yıla Bodrum, iki yıla Alaçatı olur. Umarım olmaz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s