Dizileri eleştirelim…

gotham_carousel

İyice kış geldiğine göre dizilerinde çoğu çıktı demektir. Eskiden devam edenlerin yanına yenileri de geldi. Yeni gelenlerden zaten The Knick’i yazmıştım. Geçen sezondan Fargo’nun ikinci sezon onayı çıkmış. Tek sezon başlayan dizi çok beğenilince ikinci sezonda belirdi. Tek sezon planlanıp, ikinci sezonu için çalışılması biraz korkutuyor açıkçası beni. Ne çıkabilir ki diye?

Bunların dışında çizgi roman uyarlaması Constantine’in sadece ilk bölümüne dayanabildik. Yani biriktiriyoruz da izleme noktasında hala emin değilim. Baya köyüydü ilk bölüm. Karakterler çok yapmacık olunca dizi kendini izletmiyor.

Bir diğer yeni başlayan ve ilk 10 bölümü tamamlayan dizi de Nolan’ın efsane hale getirdiği Batman’in en başı diyebiliriz. Yani daha Bruce Wayne çocuk. Annesi ve babasının vurulmasından sonrasını anlatıyor ve hikaye James Gordon üzerinden yürüyor. Dizi maalesef ki vasat. Fakat Batman filmlerinde gördüğümüz kötü karakterlerin ortaya çıkışlarını izlemek keyif veriyor. Anlayacağınız duygusal noktalardan vuruyor.

The-Flash-TV-Series-ReviewYine çizgi roman uyarlaması olan ve Arrow’un yapımcılarının yaptığı The Flash da bu sezon başladı. Şu ana kadar yazdıklarım arasında yine en iyisi bu. Arrow’un geçen sezonunun bir iki bölümünde ortaya çıkan zeki çocuğumuz Barry Allen’ı insan yüzünden oluşan bir güç yüzünden yıldırım çarpar ve Flash’a dönüşür. Aynı gece başka insanları da etkileyen bu güçten şimdilik sadece Barry Allen iyi karakterlidir. Daha ilk bölümde etrafındaki bilim insanları dışında şefi de bu özelliğini gördü. Haliyle beraber olayları çözüyorlar vs. Diziyi anlık olaylardan çok Tom Cavanagh’ın canlandırdığı Dr. Harrison Wells’in sırları ayakta tutuyor. Arrow zaten belli bir seviyede olan bir dizi, haliyle aynı ellerden çıkan The Flash da belli bir seviyede kalacaktır. İyi anlamda tabi ki de…

Bu sezon son sezonu olan dizilerden The Newsroom baya hızlı başladı. Neden bu diziyi bitiriyorlar bilmiyorum, anlamıyorum. Bu sezonda bir kaç sahnede sadece şov amaçlı yapılan hareketler biraz sıktı ama işledikleri konular ve işleyiş biçimleri baya güzel.

legend-korra-season-4-spoilersBu sezon bitecek olan dizilerden biri de The Legend of Korra. Üçüncü sezon sonu çok duygusaldı ki bana göre diziler içerisinde en güzel müzik kullanımı olan dizi. Evet The Knick’in soundtrack albümü çok iyi de kullanım olarak kesinlikle Korra en iyisi. Her sezon bitince yenisinde ne yapabilirler ki diye sorguluyorum, her seferinde şaşırtmasını başarıyorlar.

Bu arada çok geç kaldığım için utanarak yazamadığım bir dizi de var. Sex Tape filminde muhteşem işlemişler hatta. Breaking Bad’i yeni izliyoruz diye utanarak söylemişlerdi. Bende aynı durumdayım. Ne var bu kadar diye başlayıp, bir aydan kısa sürede bitirdim diziyi. Gerçekten muhteşemmiş, hala izlemeyen ve söylemeye utanan varsa izlesin.

Son olarak da Agent of Shield’i ilk sezonun 3. bölümünde filan bırakmıştım. Sonra devam edeyim dedim ve çok beğenmiştim. Özellikle Marvel’ın filmleri ile kesiştirmeleri çok güzel düşünce. Yeni sezon da çok iyi başladı. Umarım çizgisini kaybetmez.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s