Believe

Believe

Alfonso Cuaron dizi çekmeye başladı (Prodüktör ise JJ Abrams)  dediklerinde eldekilerden sırası gelmemişti. Geçen hafta toplu izleme partisi ile diziye başlamış bulunduk.

Öncelikle şunu belirtmek lazım ki daha ilk dakikasından çekim kalitesi kendini ön plana çıkarıyor. Burada Cuaron imzası olduğu kesin. Peki konu yeterli mi?

Dizi biraz Heroes, biraz Touch tadında. Doğaüstü güçleri olan kişiler var, bunu devlet adına kullanılmasına ve bu yönde o insanlarla deney yapılmasına karşı gelen Milton Winter (Delroy Lindo), Bo Adams’ı (Johnny Sequoyah) tesisten bir kaç destekçisi ile kaçırır ve Roman Skouras’tan (Kyle MacLachlan) korumaya çalışır. Bunu yaparken de William Tate’yi (Jake McLaughlin) hapisten kurtarır ve ekibine katar. Hatta Bo’yu ona emanet eder. Skouras da polisle birlikte onları yakalamak için elinden geleni yapıyor.

Heroes tadı doğaüstü güçleri olan iyi-kötü insanların da olmasından dolayı geliyor. Yani Skouras Bo’yu yakalamak için kullanıyor. Touch tadı ise Bo’nun Jack Bohm gibi ne zaman ne yapacağını bilmesi ve masum insanları mutlu ediyor. Sanki evren istiyor modunda bunu yapıyor.

Şu ana kadar beş bölüm izleyebildik. Buraya kadar umut vaad ediyor. Winter’ın aşırı iyi ve sabırlı olması biraz rahatsız ediyor o kadar. Bo’yu oynayan Johnny Sequoyah’ın dizide afişlerdekine göre çok tatlı ve sevimli bir çocuk olduğunu söylemek lazım. Role uygun çok başarılı bir cast olmuş.

İlerleyen bölümlerden sonra dizinin ömrü belirli olmaya başlar. Duruma göre Cuaron’un da dizi hevesinin geçici mi kalıcı mı olduğunu anlarız.

Not: 7 Mayıs itibariyle NBC, diziyi takviminden kaldırmış. Cuaron’dan önce NBC kalıcı olmayacağını ilan etmiş oldu…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s