Reptile Youth – İstanbul Konseri

fft2mm4260790

Daha önce okuduklarımdan sonra ki hatta 2012 Aralık ayında yazdığım şu yazıdan sonra da Reptile Youth’un canlı performansını çok merak etmiştim. Acaba İstanbul’a gelirler mi hiç diye de hayıflanmadım değil. Derken Avea Escape To Music kapsamında 7 Şubat tarihinde Roxy konserini öğrendim. Direkt biletleri aldık ve Cuma gününü bekledik.

Roxy’de konserin başlamasını beklerken bir şeyler içerken ve patlamış mısır yerken grup elemanları önümüzden geçti ve sahnenin yanındaki perde ile kapatılmış alana geçtiler. Roxy’de ilk defa konser izleyecek biri olarak bu durumu fazlasıyla garipsemiştim. Hatta hayatımda izleyeceğim en enteresan konserlerden biri olacak sanırsam diye içimden geçiriyordum. Derken Mads’i de gördük, aramızdan geçip hızla perdeli alana gitti. Mekanın boş olmasından biraz hayal kırıklığına uğratırken, konser başladı.

Gelen kitlenin ya ortama ya da grubun 1-2 şarkısına geldiği çok belliydi. Konser boyunca tam anlamıyla canlılık göremedim, anca sonuna doğru, o da Mads cidden karşısındaki kitleyi nasıl coşturacağını biliyor olması sayesinde. Konser boyunca bize ilettiği enerji muazzamdı. Bir an bile durmadı yerinde. Hatta aramıza atlayıp, seyircilerin arasında şarkıları söyledi. Hayatımdaki en enteresan konseri izleyeceğimi boşuna hissetmemişim ki adam hangi ara çıktıysa omzuma zıpladı ve orada şarkı söylemeye devam etti. Ee haliyle bende düşmesin diye onu tutuyordum bir yandan. Yaklaşık bir dakika sonra filan zıplamaya da başladım derken denge kaybı ile sırtımdan indi. Gitti başkasının sırtına çıktı. Yalnız o hani sen eğil ben çıkıcam triplerinde değil, bir anda zıplıyor ve hop orada, sürpriz!

Fear’dan sonrada benim favorim olan Heart Blood Beat’e geçiş çok güzeldi. Bu şarkıda bile insanların nasıl yerinde durduğunu anlamıyorum. Zaten Mads’in de en coştuğu anlar bunlardı. Adam şarkıları sadece söylemiyor, ayrıca yaşıyor da. Böyle olmayanlara bu lafım…

Outro ile birlikte konser bitiyor derken, Mads yine aramıza geldi. Bu sefer de karşıma geçip şarkı söyledi. Derken birine sarıldı öptü, sonra barın üstüne çıktı ve orada konsere devam ederken aşağı zıplayarak inmesi etkileyiciydi. Gerçekten okuduklarım kadar varmış. Eğlendirmesini ve coşturmasını iyi biliyor. Tek sorun tek albüm ve az şarkı yüzünden konserin kısa sürmesiydi. Yeni albümden JJ’yi ve bir tane daha şarkı söylediler. Ayrıca John Lennon’ın The Truth şarkısının coverı da playliste idi.

Konser alanı çok fazla kalabalık olmamasına karşın ben daha sonralar Reptile Youth’u tekrar İstanbul’da izleyeceğimize inanıyorum. Yeni albümden sonra da uğrarlarsa o konser daha güzel olacaktır.

Not: Fotoğraflar daha internete düşmedi. Roxy paylaşınca bir kaçını buraya da ekleyeceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s