Cinemaximum rezaletleri!

cinemaximumBayadır içimde yazayım diyorum. Hepsinde de belki düzelir ya abartma diye kendimi durdurdum. Fakat en son Hobbit’in gösterime girmesine bir kaç gün kala yaşadıklarım ile sinirim tavan yaptı. Kurumsalmış gibi gözüküp bu kadar kötü halkla ilişkileri olan bir firma daha önce görmedim ben. Sadece oturduğun koltuk rahat diye bizi soyan insanlar.

Hiç bir zaman bir sinemasına ve müşteri ilişkilerine ulaşılamıyor. Arkadaş 7/24 ‘mü yoğunluk olur? Haftaiçi saat 10:15’de aradığımda bile sinemada kimse cevap vermiyor. Neyin yoğunluğu bu? Kimi kandırıyorsunuz! İnternet sitesinden de e-posta ile ulaşmaya çalıştım ve bana tam beş (rakamla 5) gün sonra geri döndüler. Gerçekten merak ediyorum, ellerinde arayan veya ulaşmak isteyen müşterilere bakan sadece bir kişi mi çalışıyor da bu kadar yavaş ve yetersiz olabiliyorlar.

Sinema fiyatları en kazık firmalardan bir tanesi Cinemaximum. Bunun sebebini Turkcell ile anlaşmalarına bağlıyorum. Devamlı bir alana bir bedava veya sarı kutu ile alınan biletlerin parasını bu şekilde çıkarmaya çalışıyorlar. Çünkü ben sinemaya gittiğim zaman adam gibi salonda da izlemek isterim. Paso sorun çıkıyor salonlarda ve filmlerde ve üstüne filmin başında şanslıysan iki fragman izlersin, geri kalan yarım saatte sadece reklam var. Evet ben reklamdan kaçmak için sinemada adam gibi film izlemek isterken beni seans saatinin başından beri yarım saat boyunca reklama boğuyorlar. Bunu da twitter üzerinden yazdığım da direkt mesaj ile açıklamak istediklerini yazıyorlar. Ne anlatacaksınız ki bana? Anca karımızı mı karşılıyor? Ben sinemaya sadece dev ekranda film izleyeme değil, reklamlardan da kaçmaya gidiyorum. Sen beni daha film başlamadan reklama boğup, bayarsan senden hiç haz etmem ve zorunda olmadıkça (o da IMAX) önünden bile geçmem.

Capitol’ün sinemaları bana sorarsanız İstanbul’un en iyisiydi. Şu an reklam sürelerini bilmiyorum ama eskiden özellikle şu kadar dakika reklam var diyorlardı ve gerçekten de sadece 1.5 dakika filan katlanıyorduk. Geri kalan zamanda rahat dört tane fragman izleyebiliyorduk. Üstüne bir mekanda dört tane büyük salonu var. Zaten başında reklam olsa da Cinemaximum’un bu konuda eline su dökemez. Dile kolay yarım saat reklam.

Bir de büfe komedisi yaşadık tabi ki İstinye Park’ta Cumartesi günü. 11:00 seansının filmi araya giriyor ki salon tamamen dolu, büfelerde sadece birer kişi çalışıyor. Haliyle o kadar kişiyi kaldıramadığı için biz de alacağımızı alamadık ve film başladı. Üstüne aynı seansta aynı koltukları farklı kişilere satmışlar. Bu kadar efsane rezaletler sinemada yaşanıyor. Asıl komiklikler bu. Sinemada yer ayarlamak bu kadar zor olabilir mi?

Komik durumlardan biri de sinemadan sinemaya fiyatlar değişiyor. İstinye Park’da 18.00 TL olan bir film, Ankara’da 14.50 TL veya Cevahir AVM’de 15.00 TL olabiliyor. Hepsi aynı film için yanlış anlaşılmasın. Nabza göre şerbet. Bu kadar paralar verince bir beklentiniz oluyor sanıyorsunuz ama yok. Misal Cevahir’de film bitti, kimse salon ışıklarını açmıyor. Karanlıkta merdivenlerden inmeye çalışıyorsun. Görevli de bunları izliyor. Hani kimse yok sanmayın. İnsanların bu cebeleşmesinden zevk alıyor sanırsam.

Hani reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorlar ya bu işte en kötüsünü kendi hareketleri ile yapıyor. Dediğim gibi IMAX olmasa bırakın gitmeyi önünden geçmeyeceğimiz bir kurum oldu artık. Tabi burada önce Bonus, sonra Maximum olan sinema isminin arkasındaki işletmecilerde en büyük sorun. Mars Entertainment Group’un bu konuda kendini çok geliştirmesi gerekiyor. Genelde suratsız olan büfe görevlileri de cabası. Hele bir de internetten bile satışına başladılar. Aldığın bileti sinema gişesinde normal sıraya girip bastırıyorsun. “Ee abi o zaman benden neden 6.00 TL hizmet bedeli altında para alıyorsun ki?” diye sormazlar mı? Ben gene gelip aynı çileyi çekiyorum.

Genel olarak cidden çok kötü bir işletme Mars Entertainment Group’un işlettiği Cinemaximumlar. Belki bu yazıyı görünce yine DM ile size ulaşabilir diye de sallama bir cevap yazarlar.

Cinemaximum rezaletleri!” üzerine bir yorum

 1. AMCABEYBİ (@bans_) dedi ki:

  Valla dediklerinin hepsi birebir olarak Eskişehir’de de yaşanıyor. Yani şehre özel değil, tüm Cinemaximum şubelerinin genel yüzsüzlüğü olsa gerek.

  Saat 10:00 – 10:30 arasında 5 kez aradım geçtiğimiz Cuma(Ki son 6 aydır bırakmıştım aramayı, nasılsa açmıyorlar diye ama yine bir deneyeyim de belki -5 derecede 30 dk yol gitmek zorunda kalmam), hepsinde şu komediyi yaşadım, telefon telesekreter ile açılır, bağlanması beklenir 3-4 sn sonra, bizi aradığınız için teşekkürler(?!) denilerek otomatik olarak kapanır.

  Hani eskiden 10’da 1 ihtimalle de olsa açılma şansı oluyordu, artık o da yok, direk muhattap bile olmuyorlar seninle. Müşteri hattı var güya, rezerve yapabileceğin. Evet var, he he, var.

  6 tane gişe var salonda, 2 tanesi çalışıyor. Yoğunluk ne olursa olsun. Be gerizekalılar o zaman masraf edip banko yapmasaydınız o kadar, bilgisayarı, arkasına televizyonlar, led yazılar. Gerçi yaptıkları için çok pişmanlardır eminim.

  Büfe aynen dediğin gibi çalışıyor, fuayede 100 kişi var, pek çoğu bir şey almaya çalışıyor ama totalde çalışan kişi sayısı 2. 10 dakikalık arada bir şey almayı bırak sıra kendisine yaklaşmadan dönen pek çok insan oluyor her seferinde. O yüzden dışarıdan soktuğumuz tüm yiyecekler mübah sana Cinemaximum.

  Ayrıca bahsettiğin gibi filmin ne zaman başlayıp ne zaman bittiğinden de bir haberler. Film başlar, salonun kapısı kapanmaz, ekranın sağ atlında bir kutu şeklinde ışık, bekliyorsun gelen giden yok. Artık dayanamadım kalktım gittim pardon kim bakıyor buraya diye…KİMSE EHEH. Bildiğin kimse yok etrafta, hani şöyle gireyim içeri boş yer bulup oturayım desen girip oturursun biletin falan olmadan. Geçen sene 3 kez falan başıma geldi bu olay, 1 kere olsa zahmet edip yazmazdım.

  Bir de utanmadan çıkıp demiyorlar mı, en prestijli ödül olan Unic’i aldık diye. O ödülü alanlar bir de senden hizmet alsa, bir daha anca başını alırsınız yamyamlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s