Zor be…

1cca04ac50a440a3af3f324f5ed96de2Marmara Ereğli’sinde yazlığımız vardı ve yaklaşık 23 sene önce bir haftasonu oraya gitmiştik. Büyükbabamın doktor olmasından dolayı ve çevrede başka da doktor olmadığından dolayı komşular hastalık ve acil durumlarda kapımızı çalardı. Bir gün feryat figan bir çağrı oldu. Koşarak sahile gittik. Bir kişi boğulmuş / boğulmak üzere bir durumdayken denizden çıkarmışlar, yardım için büyükbabamı çağırmışlardı. Büyükbabam da o kişiyi kurtarmak için elinden geleni yapmıştı ki boğulan kişi ne yazık kurtulamadı. İlk ölü bedeni gördüğüm de 6 veya 7 yaşındaydım. İnsan garip hissediyor. O zamanlar televizyonda da göremezdiniz bu tip şeyler. İnsan ölümünün çok sıradan, olağan bir şey olmadı günlerdi.

Üniversiteye hazırlanırken babaannem yoğun bakıma kaldırılmış ve vefat etmişti. Bana sınava hazırlanıyorum diye hastalığını haber vermemişlerdi. Cenazesine gitmiştim. Ailemden ilk birini kaybettiğimde o günlerdi.

Geçen hafta perşembe günü telefon çaldığında hissetmiştim iyi haber olmadığını. Başından aşağı kaynar sular dökülmek tabirini tam olarak yaşamıştım. İnsanın çok sevdiği birini kaybetmesi (bilinçli hissettiğin yaşlarda) böyle oluyormuş demek ki. Bunu daha önce yaşayan kişileri daha iyi anlıyorsun. Ne kadar bunun olacağını bilsen, beklesen de kabullenmek çok zor oluyor.  Hele ki tabutun başında nöbet tutan askerleri görünce daha bir garip hissediyorsun. 23 sene sonra gördüğün cansız bedenden sonra sevdiğin birinin naaşını görünce o şekilde… çok değişik cidden. Öyle televizyonda filmlerde, dizilerde gördüğünüz gibi değil. Gerçekten ruhun insana ne kattığını anlayabiliyorsunuz. Fiziksek olarak çok belli oluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s