Arctic Monkeys yeni albüm: AM

arctic-monkeys-am-album-artworkVatana millete hayırlı olsun. Rock’n Coke konserine sayılı günler kala, bu sabah itibariyle aylardır beklediğimiz Arctic Monkeys’in albümü çıktı. Hemen albümdeki parçaları yazayım:

1. Do I Wanna Know?
2. R U Mine?
3. One For The Road
4. Arabella
5. I Want It All
6. No. 1 Party Anthem
7. Mad Sounds
8. Fireside
9. Why d You Only Call Me When You re High?
10. Snap Out Of It
11. Knee Socks
12. I Wanna Be Yours

Daha önce R U Mine?, Do I Wanna Know ve Why d You Only Call Me When You re High? ep olarak piyasaya klipleriyle çıkmıştı. Bu singlelerle yeni albümün enfes olacağı belliydi de eplerdeki b-sides’lar bile muazzam çıktı. Önce Electricity ve sonrasında 2013 gerçekten çok iyiydi. AM’i bu kadar beğenmememin sebeplerinden biri belkide bu ses tonunu seviyor olmam. Hafif laubali hava ile de birleşince ortaya tam ep’lerden sonra beklediğim albüm çıkmış oluyor. O kadar ki daha üç-dört kere dinleyebilmiş olmama rağmen vasat diyebileceğim bir şarkı bile yok.

alex-turnerAlbüm sound olarak eskilere göre çok farklı. Grubun büyüyüp, olgunlaştığı çok belli oluyor. En bariz olarak Alex Turner’ın sesindeki değişiklik ve kullanım şeklinin değişmesi. Artık o da gücünün farkında ve bunu çok iyi kullanıyor. Yalnız İngilizlere normal ama bana göre garip gelen şu yüzlük seçimi. Çok acayip geliyor bana o yaşta, o tarzda birinde o yüzlüğü görmek.

Neyse albümü edinin, dinleyin. 2013 yılı müzik piyasası olarak inanılmaz albümler sunuyor bize. Onlardan biri de Arctic Monkeys – AM albümü.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s