O klimanın ayarlanabildiğini biliyor musun?

tumblr_m6g701W7R31qh63mwo1_500Biliyor muydun? Aç kapa Artema gibi kullanmanın manası yok. Kontrol panelinde derece ayarlanabiliyor. Sanıyorlar ki 19 derece veya 20 derece de çalışıyor sadece. Biri üşüyor hemen kapatıyor, diğeri terliyor hemen açıyor. Ayarlayın abi orta derecelerde bir yerlere kafanız rahat olsun.

Meryem Hanım nikahsız çocuk sahibi olacakmış. İyi ki bir röportaj verdi de yer yerinden oynadı. Ulan ülkede çocuğa, kadına taciz aldı başını yürüdü kimse nikahsız doğum yapacak kadına gösterdiği tepki göstermedi. Bir kıza on küsür mikrop tecavüz ediyor ve buna sus pus olanlar bu kadına tepki gösteriyor. İlla ünlü olup, televizyona mı çıkması lazım tepki için! Asıl tepki gösteren insanlar isimsiz vatandaş olduğu için bu taciz olayları sizin bir yakınınızın başına gelme ihtimali yüksek. Daha yüksek. Bu taciz olaylarına da hiç bir büyüğün(!) ses çıkarmaması çok acı ve üzücü.

Bir de dün Volkan Şen’e yapılan tepki var. Ne iğrenç insanlar var bunları görmüş oluyoruz. Başkanın da çıkıp kendi oyuncusuna da laf söylemesi acı verici bir durum. İyice kaybedersin adamı. Çıkıp özür de diletirle şimdi. Yazık…

Aklıma geldi de bu büyüğümüz diyoruz ya, o neye göre oluyor? Pozisyon mu? İnsanlık mı?

İnsanlık derken şu kaybettiğimiz ama bizi biz yapması gereken şey. Hani şu görsellerde en zehirli hayvanı gösterip aslında verdiği mesaj insanların ne kadar zararlı olduğunu gösterenlerden. Heh işte onu ilk kim yaptıysa eline sağlık. Cidden şu post apo filmlerindeki senaryolara ilerliyoruz. Biz görür müyüz acaba?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s