Rock’n Coke kafaları…

arctic-monkeys-biletix-rockn-cokeBu yazı biraz sinir atma olacak gibi, daha başlamadan uyarayım.

Program artık Pazar 20.45 grubu dışında hemen hemen açıklandı sayılır. Ön satışlar başladığında piyasada açıklanan grup murup yoktu. Daha Arctic Monkeys ve Hurts açıklandığı an ön satıştaki biletler geri çekildi. Sonra festivalin bilet satışları iyi gitmiyor diye söylenmeler başlıyor. Daha grup açıklamadan ön satışa başlarsan sattıkların iyi bile derler adama. Cumartesi programı açıklandıktan sonra hala biletler yoktu piyasada. Bu arada günlük biletlerden bahsediyorum hani galyana gelmesin kimse.

Geçen günlerde ise Pazar günü programının çoğu açıklandı. Jamiroquai ve Prodigy’inin günün büyük grupları olduğunu öğrendik. Asıl muallak olansa Prodigy’in çıkış günü / saati idi. 8 Eylül 01:00 olarak gözüküyor festival programında. İlk akla gelen cumartesiyi pazara bağlayan gece mi? sorusu idi. Lakin öyle değil, Pazar gecesi çıkacaklar. Yani işi gücü olan kesimin orada Prodigy konserine kalması baya zor görünüyor. Sonra boş tribünlere oynadık tribine gitmemeleri gerekiyor. Sadece benim etrafımda bir sürü insan bu yüzden bu konseri izleyemeyecek.

Bu sene iptal edilen konserlerden sonra elde kalan festival Rock’n Coke oldu ve onda da bu tip hayal kırıklıkları var. Şu an benim planım sadece Cumartesi orada olup ağız tadıyla Arctic Monkeys’i izlemek olacak. Daha önce planladığım ama hiç canlıya geçiremediğim Editors konseri izleme olayı da gerçekleşecek bu sayede.

Her şeye rağmen bu seneki Rock’n Coke’nin pazarlama stratejisi baya kötü durumda. Gezi olaylarının da etkisi elbette var fakat bu mazeret olabilir mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s