Beşiktaş’ta godaman istemiyorum!

fft104mm2282707Son dönemde Serdal Adalı’nın adaylığı ile Beşiktaş’ta seçim yine hararetli geçecek. Demirören’in enkazından sonra elini taşın altına koyup yönetime gelmişti Fikret Orman ve arkadaşları. Bu zor günlerde Beşiktaş’ın hiç ummadığımız bir yerde ligi bitirmesini sağlayan kadroyu kurdular. Bu kadronun başındaki teknik direktörü de sezon sonu gönderdiler. Bana sorarsanız çok doğru bir karardı. Samet Aybaba bu takımı bir yerden sonra kaldıramamayave maç sonları açıklamaları ile tepki çekmeye başladı. Çuvaldızı hiç kendine batırmadı. Oyuncularla iletişimi beceremedi. Bir de üzerine giderken ben ayrılık işlerini bilmem avukatlarımla görüşecek klüp dedi. Sorarım acaba Anadolu klüplerinden de bu şekilde mi ayrılıyordu?

İbrahim Altınsayla çalışmak zor evet. Fikret Orman da bu kozu elinden kaçırmıştı. Tamer Kıran’ın istifasının üzerine bizi heycanlandıran bir transfer yaptı ve Önder Özen’i futbol direktörü olarak transfer etti. Basın toplantısındaki açıklamalardan anladığım sadece Beşiktaş Önder Özen’i istememiş, Önder Özen de Beşiktaş’a gelmek istemiş. Çünkü altyapı yorumları bunu gösteriyor. Türkiye’de bir ilk bu oluşum ve Önder Özen de bu oluşumun kaderini belirleyecek kişilerden biri.

Klüp içinde demokrosileşmeye gidildi. Üyelik ucuzladı ve kolaylaştı. Artık bir çok kişi kolayca üye olup, üye olduktan iki yıl sonra seçimlerde oy kullanmaya hak kazanacak duruma geldi. Doğuş ile mis gibi sponsorluk / pazarlama anlaşması yapıldı ve Vodafone İstanbul Calling konserlerinden bir kaçı yıkılmak üzere olan İnönü Stadı’na ayarlandı. Üstüne kart1903 tanıtıldı ve taraftar kartımız oldu (10 gün oldu hala elime geçmedi ya neyse). Gelecek sezon için genç oyuncu avına çıkıldı ve bu yönde çalışmalar başladı derken bir anda yönetimden bazı kesimin ve taraftarların(!) yoğun baskısı yüzünden Adalı kendini aday göstermek zorunda kaldı.

Levent Erdoğan gibi klüpteki demokrosileşmeyi desteklemeyen ve beğenmeyen godaman Adalı’ya hemen destek vermeye başladı. Sırf o değil onun gibilerin hepsi destek olmaya başladı. Herşey yolunda giderken neden bir anda Adalı aday oldu? Suçlu veya suçsuz şikeden hüküm giymiş birinin başkan olması bir çok Beşiktaşlı’nın hoşuna gitmeyecektir. Benim gitmeyecek. Ben sırf parası var diye godaman birinin başkan olmasını istemiyorum. Ben Fikret Orman gibi klübün kendini kendini kalkındırmasını sağlayacak kişilerin başkan olmasını istiyorum. Doğrusu budur. Beşiktaş klübü isimlerden daha büyüktür ve öndedir. Bazı paralı adamların parasına muhtaç ve bağlı olmamalıdır. Sonra Yıldırım Demirören gibi arkadan bıçaklarlar klübü.

Biz yıldız oyuncu, teknik direktör aldık diye gazel okuyan yöneticiler şunu unutmasınlar ki o kişilerin paralarını şimdiki yönetim ödüyor. En acısı da bu maalesef ki…

Fikret Orman yönetimi de hatalar yaptı ama doğruları, yanlışlarından çok daha fazla. Yaptığı bazı şeyler, kimi kesimi huzursuz etmiş ki Adalı aday olmak zorunda kalmış ve destek hızla artıyor. Bazı Beşiktaş siteleri de sonun kadar destek olma modunda. Umarım seçimlerde bu tip insanların yüzü gülmez de istikrar kazanır ve Fikret Orman ve arkadaşları projelerine devam eder.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s