Yeni dizi: Agents of S.H.I.E.L.D

Agents-of-ShieldABC ve Marvel ortaklığı ile yeni bir dizi geliyor. Agents of S.H.I.E.L.D, Marvel’in ilk dizi denemesi olacak. Çizgi romanları okumayan ve Marvel filmlerini izlemiş olanlar için S.H.I.E.L.D hep bir sırdı. Ajanlar var, özel yeteneklileri takip ediyor ve baya güçlüler. Güç derken hem para, hem politik.

Sızan görüntülerden sonra dizi trailerı da yayınlandı. Marvel bunu biraz açmak istemiş olacak ki baya sağlam bir kamera arkası kadrosuyla yapmaya karar vermiş. Dizinin baş yapımcısı The Avengers, Buffy the Vampire Slayer ve Firefly’ın yönetmeni Joss Whedon, Jed Whedon ve Maurissa Tancharoen. Angel ve Alias’tan Jeffrey Bell ve Smallville, Lost ve Heroes’tan da Jeph Loeb de yapımcı ekibinde. Bu kadro ne yapsa izlenir gibi geliyor. Hoş o kadrosu ile Revolution’ın da nasıl bir dizi olduğu ortada…

Dizinin esas oyuncusu Thor ve Avengers’tan tanıdığımız Ajan Phil Coulson (Clark Gregg). Thor da biraz gıcık olsak da The Avengers’da baya sevdik kendisini. Dizi, zaman olarak The Avengers’tan sonra geçiyor. Hatta Coulson’un hala yaşaması gibi bir mucizeyi de görüyoruz. S.H.I.E.L.D tabi bu, ne yapacakları belli olmuyor.

Phil_CoulsonDizinin konusu ise Coulson’un yanına bir kaç yeni ajan alıp sıradışı güçleri olanlardan insanları korumak üzerine kurulu. Thor’un bir kısmında gördüğümüzü dizinin genelinde yapıyorlar.

Marvel batmak üzereyken Örümcek Adamla bu noktalara geldikten sonra kendi film stüdyosunu kurup daha özgün filmler çekmeye başlamıştı. Dizi sektörüne girmesi doğru bir yatarım. Yalnız filmlerde kullanılan efektleri dizilere yansıtma uzun vadede pahalıya patlar. Altından kalkabilirler ise yeni dizilerinde habercisi olur, güzel de olur…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s