Bugün günlerden Adam Yauch!

adam yauch park NYBundan tam bir yıl önce Bestie Boys’tan Adam Yauch kansere yenik düşmüştü. Nam-ı değer MCA’nın ölüm haberini aldığımda hayatımda ikinci kez bir müzisyenin arkasından göz yaşlarımı tutamamıştım.

Her müzik türünü dinleyen kişinin walkmaninden veya kasetçalarından geçmiştir Beasti Boys kasetleri. Ünlü olan bir çok kişiyi de yazdıkları sözler, yaptıkları şarkıları ile çok etkilemiştir.

Dün, 3 Mayıs’ta New York, Brooklyn’de Adam Yauch’ın çocukluğunun geçtiği bölgede bir parkın adına MCA’nın adı verildi. Etkinliğe 7’den 77’ye tüm Beastie Boys hayranları da katılmış.

Bir yıl önce, öldüğü gün Hollywood Bowl’da Coldplay konseri vardı ve grup Adam Yauch anısına o gün sahnede Fight For Your Right’ı çaldılar. Videoyu ilk izlediğimde benimde gözlerim dolmuştu ama bundan öte videoya yapılmış ve en çok okunan yorum her şeyi açıklıyor:

i’ll be honest. i am not a fan of cold play, however i am a huge beastie boys fan. wether the beastie boys really did like this song or not it is arguabaly there most popular song and served as a “gateway” song to the band for most fans, including myself. that being said, this is an unbelievable cover and when i watched it for the first time the day after MCA passed, i cried my eyes out. this is a beautiful yet haunting rendition of a great anthem. everyone should just enjoy it in memory of MCA

Bu grubu da bize canlı izlettiği için Efes Pilsen’e ve Efes One Love’ye ayrıca teşekkür etmek lazım. Bugün de Beastie Boys şarkıları ile günü geçirmek de onu anmak için en iyi yol olur herhalde.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s