Belediye kafaları

huntBayadır aklımda, yazacağım bir konu bu. Yerel seçimler yaklaştığı için şimdi sağda solda daha çok yalakalık boyutlarında da görmeye başladık. Bilmem neresinin ek hizmet binasını yaptığı için bilmem nere belediye başkanı bilmem kime teşekkür ederiz diye kocaman pankartlar, bez afişler. O kadar komik ki şunlar. Adamın işi o zaten, onları yapsın diye seçiyor halk. Bir de yapması gereken iş yüzünden adama özel teşekkür neden edelim?

Halk onu seçmezse zaten ismini bile duymayacağımız kişiler bu insanlar. Düz mantık düşünürsek böyle. Ama inanılmaz bir yalakalık var. Bu bina bilmem kim tarafından yaptırıldı diye bir de damgalıyorlar. Abi o bakanın, o yetkilinin hepsinin işleri o zaten. Yapmak zorundalar, onun için seçiliyorlar, ben neden özellikle bu şekilde teşekkür edeyim? Zaten teşekkürümü sandıkta gösterip, aday olursa yeniden seçeriz. Memnun değilsem zaten başkasına yönelirim.

En son iki büyük örnekten biri Ataşehir Belediye Başkanı için açılan devasal bez afiş ve Kadir Topbaş için açılan Fenerbahçe’deki afiş. Bunlardan dolu var. Kim olduğu, partisi filan fark etmiyor, hepsi aynı. Yazık günah bu şekilde harcanan paralara. Bu tip şeyleri seçim zamanı merkezlere neler yaptığınıza dair proje özetleri ile yapabilirsiniz sonuçta. O kadar çok kutuplaştırıldı ki halk artık bunları yapmaya zorunlu hissediyor kendisini. Mütevazi olmak da lazım.

Ayrıca Şile’ye giderken yolda kocaman TOKİ reklamları ve oralara da ev yapacakları haberi çok üzdü beni. Her yer bitti, oralar kaldı ya ne diyelim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s