Yeni dizi: Defiance

defiance-tv-series-background

Geçen hafta 1 saat 25 dakikalık pilot bölümü ile yayına başladı Syfy’ın Defiance’si. Gelecekte geçen ve ayrıca MMO oyunu olan bir dizi. Votans diye bir uzaylı ırkı dünyaya geliyor ve dünyamız heba oluyor. Bir sürü uzaylı ırkı da dünyaya geliyor akabinde ve bazı yerlerde birlikte yaşıyorlar vs. Oyundan uyarlama olduğu için de bu kadar çok karakter olması gerektiğini varsayıyorum. Şimdi ben asıl şunu sorarım senaristlere: Bugün NASA 10 yıl sonra şu cizim dünyamıza çarpabilir diye hesaplamalar, gözlemler yapabilirken uzay gemileri nasıl kimse fark etmeden atmosfere kadar girebiliyor? Votans ırkının gelişi anlatılırken çünkü durum bu. Çocuk kafasını bi’ kaldırıyor koca koca uzay gemileri atmosfere girmişler bile. Sanırsam uydu ve radarlar sadece göktaşlarını fark edebiliyor. Motorize güçler filan hikaye… Daha buradan elinde patlıyor senaryo.

Kahramanımız eski bir asker. Zamanında bu istilaya karşı savaşmış, şimdi ödül avcılığı yapıyor. Yanında da bir uzaylı kız var. Normalde insanlarla iyi anlaşamayan bu ıkrın kızı Irisa (Stephanie Leonidas) ile kahramanımız Jeb Nolan (Grant Bowler) baya iyi bir ikili. St Louis’e biraz da zornluluktan gelirler, daha sonra orayı kurtarma olayları ile orada kalmaya karar verirler. Daha sonra Nolan’a şeriflik verirler. Buradan sonra maceralar başlayacak.

Şimdi bu dizi ile Terra Nova arasındaki yedi farkı bulun! Birinde geçmişe gidildi, bizimkiler kaçaktı vs ama yardım etti diye bir anda oranın patronu kesilen kahramanımız ile bu dizideki hikaye arasında ne kadar fark var? Kısır döngüye bağlamayıp farklı bir hikaye çıkarsalar bare. Efektler filan bazen iyi, genelde kötü. Bu tip dizilerin ortak sorunu maalesef ki bu durum. Çok yapmacık olabiliyor efektler.

Dizi baya hareketli başladı. Şimdilik doktor diye hitap ettikleri tip çok iyi. Doktor ama teknolojik işlerin de altından kalkıyor filan. Ayrıca Julie Benz’in de olması artı puan. Biraz daha bekleyip görelim, nereye doğru gidecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s