Yeni dizi: Hannibal

hannibal-series-premiere-cast-nbcGeçtiğimiz hafta cuma günü pilot bölümü çıktı Hannibal’ın. İlk gördüğüm de çok şaşırdım, fakat Hannibal Lecter’ı oynayan kişiyi görünce de hayal kırıklığına da uğradım. Kesinlikle dizi yapılabilecek bir konu, geç bile kalınmış olabilir, bununla birlikte çok da riskli bir konsept.

Hannibal Lecter’ı Casino Royale’den kötü adam olarak tanıdığımız Danimarkalı Mads Mikkelsen canlandırıyor. Antony Hopkins’den sonra çok zor be dostum… Hopkinsle benzerlikleri sadece tek gözlerinin seyirmesi, onun dışında ne aksanları, ne de tipleri andırıyor. Hannibal serisinde Hopkins’in saçları hep geriye doğru taranmıştı. Hatta Hannibal Rising’de bile gençliğinde saçının öyle olduğu gösterildi bize. Mad Mikkelsen’in canlandırdığı karakterin ise saçları önüne düşüyor ki bu dizi Red Dragon’dan önceki zamanı anlatıyor olarak düşünüsek, en son bölümü Red Dragon oluyor. Ee orda da Lecter’ın tipini hepimiz hatırlıyoruzdur. İleri doğru hareket eden iştahlı sohbetleri vs… Dizideki ise baya farklı bundan. Ya yeterince analiz ettirmemişler, ya değişimi de dizide göreceğiz, ya da ilerleyen bölümlerde bir düzenleme gelecektir. Will Graham karakterini baya iyi tutturmuşlar da Lecter da bazı detayları atlamaları iyi olmamış.

Hatırladığım kadarıyla ilk gittiğim sinema filmi Kuzuların Sessizliği idi daha yedi yaşındayken ben. Ee haliyle baya etkilenmiştim, sonrasında da Hannibal serisi en sevdiğim 2-3 seriden biri olmuştu. Kaç defa izlediğimi ben bile sayamadım. O yüzden bu kadar sevdiğim ve ilgi gösterdiğim bir karakterin ve serinin bu kadar bariz detayları atlamasına da karşı çıkıyorum.

Konusunda bir farklılık yok. Danışman olarak Lecter’a giderler ve o da yardımcı olur. Bundan sonra olaylar gelişir artık.

Konuşmak için çok daha erken, bunu da kabul etmek lazım. Belki de çok şey değişir, beni yanıltırlar…

Yeni dizi: Hannibal” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s