IAMX – The Unified Field

UnifiedfieldartDaha önce single’si hakkında yazmıştım zaten. Albümün çıkmasını da sabırsızlıkla bekliyorduk. Yardımları alaraktan da sonunda albümü çıkardı Chris Corner. Önceden The Unified Field’i dinlediğimiz de ümitlenmiştim. Evet gitarları öldürmüştü lakin şarkı dinledikçe güzelleşen türdendi.

Albümün geneli bir önceki albüm olan Volatile Times’tan daha yavaş. Ama her seferinde canlı performansları ile bizi yanılttıkları için sabrediyorum. Turne kapsamında Türkiye’ye gelseler de albümün konserini izlesek. Daha şimdiden hangi parça ile konsere başlayacakları belli gibi. Bana sorarsanız The Unified Field’den sonra en beğendiğim parça olan ve albümün giriş parçası I Come With Knives doğru seçim olur.

Bir yandan da albümü yeniden dinleyerek yazıyorum ki bazı şeyleri atlamayalım.

Chris Corner sanki biraz eskileri de anmak istemiş. Biraz Kiss and Swallow, biraz Sneaker Pimps’teki parçalar. Bunlara rağmen ben bir daha Kingdom of Welcome Addiction ve Alternative gibi efsane albümleri dinleyebileceğimizi de sanmıyorum. Volatile Times biraz beklentileri karşılamıştı fakat bundan sonrası için de umut veriyor mu? sorusunu yanıtsız bırakıyordu. Herşeye rağmen sevdiğiniz grup bir albüm çıkardığı zaman her türlü de gideri vardır. IAMX benim için o gruplardan biri işte. Yine de dinlemekten sıkılmam.

I Coma With Knives, The Adrenalin Room, The Unified Field ve Walk With The Noise benim beğendiğim şarkılar oldu.

IAMX 25 Mayıs’ta Atina’ya geliyor ve o tarihin öncesinde de sonrasında da baya boş zaman var. Türkiye’deki konserin hangi dönemde olacağını tahmin etmek zor olmaz herhalde.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s