Grup öneri: The Elderberries

The ElderberriesŞu ana kadar hep post pop / rock gruplar önermiştim. Bu sefer tarzı biraz sertleştiriyorum ve bir hard rock / stoner pop grubu olan The Elderberries’i tavsiye ediyorum.

Ben grubla 2012’in sonlarına doğru çıkardıkları ve grupla aynı ismi taşıyan albümle tanıştım. The Elderberries albümü grubun 3. stüdyo albümüymüş. Tabi albüme bayılınca iTunes’dan hemen önceki iki albümünü daha aldım. Fakat şunu rahatlıkla söyliyebilirim ki The Elderberries albümü ilk iki albümden çok daha güzel ve eğlendirici. Zaten grupta üçüncü albümle dönüşlerinin daha güçlü olduğunu dile getiriyor.

The Elderberris the bandGrup Fransa, Kanada ve İngiliz karışımı. Bununla birlikte şu an Fransa’da ikamet etmekteler ve son konserleri de hep Fransa’da gerçekleşmiş. Vokalde Chris Boulton, gitarlarda Ryan Sutton ve Tom Pope, bassta Jamie Pope ve bateride Yann Clavaizolle var. Arkadaşlar daha liseliyken, 2003 yılında hard rock sevgisinden bir araya gelip, grubu kurmuşlar. Arkadaşlar hemen en sevdikleri ve en iyi yaptıkları şey olan canlı konser vermeye başlamışlar. Aldıkları iyi tepkiler ve yaptıkları bestelerin sonucunda 2007 yılında ilk albümleri olan Nothing Ventured Nothing Gained’i piyasaya sürdüler. Bu başarı onlara daha 17 yaşındayken James Huth’enin “Hellphone” filminin soundtrack albümünde kendilerine yer bulmasıı sağladı.

2008 yılında yeni albüm çalışmalarıan başladılar. 70’lerin sounddan uzaklaşarak onları modern power-pop’a doğru kaydılar ve 2009 yılında Ignorance and Bliss’i piyasaya sürdüler. Fakat bu tarz onları pek cezbetmemiş olacak ki kendi tabirleri ile içlerine yeniden şeytan giriyor.

THE ELDERBERRIES album2010-2011’in arasında grup dönemsel olarak haftalarca gözden uzak bir eve kapanıyor. İçlerine giren şeytan onlara daha yüksek sesli ve gürültülü çalmalarını söylüyor. Bunun sonuncunda da grubu gerçek anlamda tanıtan ve benim de en sevdiğim albüm olan The Elderberries 2012’in sonunda piyasaya sürülüyor. Grup elemanları son albümü ve yapım aşamasını stoner rock, hardcore punk ve classic metal’e duyulan emeğin sevgisi olarak dile getiriyor.

The Elderberries albümünden özellikle  Waiting To Come Around, The Answer ve Judgement Day’i tavsiye ediyorum. Albümü merak edenler için grooveshar linki budur.

Bu tarz grupların canlı performansları çok başarılı olur. Zaten adamlarında en severek yaptığı şey konser vermek; eğlendirmek için eğlenmek. İddialı olmaları da bunu körükler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s