Between Two Ferns: Oscar Buzz Edition

Between Two Ferns, Zach Galifianakis’in sunduğu bir şov diyebiliriz. Funny of Die’nin bir projesi gibi. Uzun zamandır yeni videolar gelmiyordu. Oscarların sonuçlanmasından sonra Oscar özel programı yapmışlar. İzlerken göz yaşlarının akması garanti diyebilirim. Bu arada bilmeyenler için programın adı eğrelti otundan (Fern) geliyor. Yani programın ismi “İki Eğrelti Otunun Arasında” demek. Videolardaki bitkilerin ve dekorun sebebi bu.

Çok kısa Funny or Die hakkında: Funny or Die, Will Ferrell ve Adam McKay’in ortak kurduğu komikli videoların olduğu bir site. Prodüksiyonları kendileri yapıyorlar ve baya da ünlü insanlar da bu projelere dahil oluyor.

Between Two Ferns’i çok uzun zaman önce arkaşlarımdan emrep göstermişti bana. Daha sonra bütün videoları izleyip, yerlere filan düşmüştüm. Ciddi anlamda komik ve Zack Galifianakis gerçekten bu proje için doğru kişi. Tamamen bu tip programlarla dalga geçiyorlar. Özellikle son çıkan versiyonda mikrofonların normal bantla yapıştırılmış olması ve temaya uygun konuk değişimi muazzam.

Oscar Buzz versiyonunda konukların isimlerinin yazdığı kısımlara iyi dikkat etmenizi öneririm. Ayrıca muhabbetler cidden güzel. Diğer versiyonlarında olan kontradan gol yeme olayı bunda da var. Zack Galifianakis’in dalga geçmeye çalışırken, kendisinin komik duruma düşme olayı. Tabi ki hepsi planlı ve senaryo gereği lakin insanı ciddi anlamda eğlendiriyor.

Bu versiyonun dışında buradan tüm videolara ulaşabilirsiniz. Benim favorilerim Michael Cera, Steve Caroll, Natalie Portman ve Charlize Theron’un konuk olduğu programlar.

Between Two Ferns: Oscar Buzz Edition” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s