Zenginleşirken büyüyen evler

the-streets-of-san-francisco-photography-by-brandon-doranDün Arrow’u izlerken aklıma geldi bir anda. Zengin insanların evleri neden kocaman, otel gibi. Yalı, villa, şato ne derseniz deyin ama ciddi anlamda bir aile için çok fazla büyükler. Bununla ilgili bir kaç sorum veya teorim veya düşüncem olacak.

Bunlardan ilki zenginleştikçe insanlar daha çok alışveriş yapıp ki buna müzayedelerden alınanlarda dahil, o eşyaları koyacak yere ihtiyaç duymalarından. Oda oda veya salonlarına yayıyorlar. Fakat ev büyük olmasa bu kadar ihtiyaç duyacaklar mı bilmiyorum.

Bir diğer teoride şu olabilir: Hava atma. Zenginim o yüzden evim kocaman. İçi dolu vs. Çoğunluk bu fikre katılabilir. Benim de ilk aklıma gelen buydu ama çok mantıklı da gelmiyor bana. Sonuçta genelde bahçesi ve arazisi büyük evler de büyük oluyor. Lakin daha küçük bir ev aynı araziye de konulabilir, en azından denenebilir. Belki de sistem bunu gerektiriyor.

Sonuncu teorim ise, paralanan insanların misafirlerinin çoğalması ve o yüzden de evlerin büyümeye ihtiyaçlarının olması. Partiler için, gelen misafirler için vs. Devamlı eve gelen giden birileri oluyordur veya sizden bir etkinlik düzenlememizi bekliyorlardır. Bu durumda gelen insanların çoğuna kan emici damgası vurmuş mu oluyorum bilemedim.

Bunların dışında da Amerikan filmlerinde sıkça gördüğümüz ev tipi var. Çok gülüyorum. İki kişi kalıyorlar ama kaldıkları ev beş odalı, iki katlı, depolu filan. Ne ile doldurabilirsin ki o evi yani… Hee imrenmiyor da değiliz hani…

Keanu Reeves mantığında yaşamak bana her zaman mantıklı gelmiştir. Düşünsene bir şeye ihtiyacın olacak ve ona ulaşmak için.. şimdiden yoruldum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s