Birden çok dizi izlemek mi? Yoksa film izlemek mi?

seriesEskiden bu kadar dizi mi yoktu, yoksa biz mi takip etmezdik hatırlamıyorum. Yaşımdakiler Cesur ve Güzel, Yalan Rüzgarı ve Dallas ile büyümüştür. Bunların dışında Alf, Kara Şimşek, Tsubasa filan izledik. Bir de şu ikizlerin olduğu Bizim Ev dizisi vardı, sonrasında da Friends.

Tabi ki internetin vermediği imkanlardan bunları sadece televizyonda veya büyüklerimizin yanında izlerdik. O an gelecek ve biz televizyona kitlenecektik. Şimdi ise o kadar çok çeşit ve türlü dizi var ki hangisini izlesem, ya da “oha öyle bir şeyde mi var?” moduna giriyoruz. Artık bir yerden sonra dizi takip etmekten film izleyemiyoruz. İzlemem gereken o kadar çok film birikti ki günler yetmez herhalde.

Bir de Hollywood dizilerinin meşhur araları olur. Gerektiğin de aylarca haber dahi alamayız. İşte bu arada yeni de bir diziye başlamışsanız her şey allak bullak olur. Şu an kaç dizi takip ettiğimi bile bilmiyorum, bir yerden sonra hepsi birbirine girecek diye korkum var. Neyse ki birbirine benzeyen şeyler izlemiyoruz, fakat yeni sezon başlarken ve aralardan sonra hatırlamak illa gerekiyor. İşte arada zaman kalırsa filmlere de bakıyoruz.

Bir de bazı dizilere başladıktan sonra bitirmek gibi bir sorumluluğumuz varmış gibi geliyor. Örneğin Revolution bunlardan biri. Dizi bana sorarsanız baya vasat ve yapmacık. Saçmalıklarla dolu ama yapımcı ve yönetim kadrosu da bir o kadar iyi. Lakin sallamıyorlar gibi geliyor bana. Sallasalar herhalde bu çıkmazdı ortaya.

Peki film izlemek mi dizi izlemek mi? Bunun cevabı da ikisini de tadında bırakmak herhalde. Çünkü dizi izlerken devamlı çok fazlalaşan bölümler içinde kayboluyor insan. O kadar birikiyor ki izleyecek zaman olmuyor. O yüzden daha sonra veya yazları izlemek için biriktirmek de bir alternatif olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s