Filmler ve zamanlamaları

Argo CoverMalumunuz, hepimiz Hollywood filmlerini büyük bir heyecanla bekliyoruz, Akademi Ödülleri’nin sonuçlarını de merak ediyoruz. Hayatın bir geçeği olmuş durumda bu. Bu sene de sezonun en iddialı filmleri de Oscar Ödülleri’nde en film kategorisine aday gösterildi.

Bunlardan biri Ben Affleck’in yönettiği Argo. İran ile Amerika arasındaki bir durum. Bir kurtuluş / kaçış hikayesi. Diğeri Lincoln; Köleliği kaldıran Amerikan Başkanı Abrahm Lincoln’un hikayesi. Bir başkası ise Zero Dark Thirty; 11 Eylül saldırısının arkasındaki, Amerika’nın bir numaralı (!) düşmanı, Usame Bin Ladin’in öldürülüş hikayesi. Üçü de gerçek hikaye, üçü de Amerika hakkında ve kahramanlık hikayeleri. Bazı filmlerin zamanlaması gerçekten çok başarılı.

Filmlerin kalitesini asla sorgulamıyorum. Şu ana kadar aralarından sadece Argo’yu izledim ve çok beğendim. Kathryn Bigelow zaten Amerikan askerlerinin olduğu filmleri çekmeye bayılıyor, Lincoln’de de Daniel Day-Lewis efsanesi var. İki filmi de düşünmeden izleyeceğiz, lakin en başa dönüyorum: Konular ve zamanlamaları… Hollywood bu işi çok iyi biliyor…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s