Grup öneri: Madrid

Madrid Adriano MarinaBugünkü önerim Brazilya’dan Madrid. 2012’de kendileri ile aynı adı taşıyan albümlerini çıkardılar. Indie pop/rock tarzında müzik yapıyorlar. Yavaş, kafa dinlendiren şarkıları mevcut.

Grup bir kadın, bir erkek olmak üzere iki kişiden oluşuyor. Erkek olan arkadaşın ismi Adriano. Daha önce kendisi Cansei de Ser Sexy (CSS)’de çalan tek erkek idi. Kadın olan arkadaş ise Marina. O da daha önce Bonde Do Rolê’deydi. Bu iki arkadaş 2006 yılında ortak bir projede tanışırlar. Daha sonra Marina 2008’de, Adriano da 2011’de gruplarından ayrılıyorlar. Marina Londra’dan, São Paulo’ya 2011 yılında gelir ve burada şarkıları yazıp, bestelemeye başlarlar. O kadar ki bir albüm yapacak kadar gaza gelirler. 2012’de Şubat’ın bir gününde Marina iki aylığına tekrar São Paulo’ya gelir ve görev tamamlanır. Hem albümün, hem de grubun prodüktörlüğü ve her şeyini yaparlar.

madrid album coverGrubun ismi MArina ve ADRIano’nun isimlerinden sonuna “D” eklenmiş halinden geliyor. İkisi de Madrid’i çok sevdiklerini söylüyorlar. Madrid diye grup vardı zaten diye hatırlatılınca da Adriano’nun cevabı gerçekten güzel: Adriano Cintra diye de başka isme sahip olanlar var. Diğer Madrid isimli gruplarında çok bilinir olmaması onların işine gelmiş durumda ki “Pearl Jam, Bjork veya Deep Purple gibi bir isim koymadık ki” diyebiliyorlar.

Albüm kapağı ve konsept çalışmaları da eski fotoğraflara dayanıyor. O eski fotoğraftakiler de onlara benziyor işin garibi ama fotoğraflar ciddi eski…

Dediğim gibi dinlendirici, sakin şarkılar yapmışlar. Her zaman gitmese bile yoğun iş gününde arkada çok iyi olabiliyor. Şu ana kadar Sad Song ve Siblings parçalarına klip çekmişler. Benim favori şarkılarım Till Things Fall Apart, Sad Song, I’ve Been Around, Poison ve Free Fall.

Dácio Pinheiro’nun yönettiği Sad Song klibide huzurlarınızda…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s