Grup Öneri: 1000 Gram

1000 gram bandYeni bir indie grubu ile karşınızdayız. 1000 Gram’ı da bayadır yazmak istiyordum ama sırası ancak geldi. Moritz Lieberkühn bir Berlinli vatandaş. Daha lise çağında arkadaşlarıyle grup kuruyor. Müziğe bu şekilde giriş yaptıktan sonra şarkı yazarlığı ve şarkıcılığa devam ediyor. Lise sonrasında da çeşitli yerel mekanlarda konserler vermeye devam ediyor. Daha sonra evleneceği kadınla tanışıyor ve evlendikten sonra da Göteborg’a onun yanına taşınıyor.

Moritz Lieberkühn’ün çevresi haliyle değişir İsveç’e taşındıktan sonra. Orada Alexander Simm, Jacob Öhrvall ve Joel Wästberg ile tanışır. Sonrasında da 1000 Gram’ı kurarlar. Moritz Berlin – Göteborg seferleri seferleri sırasında eski lise arkadaşı Tilman Hopf ile karşılaşır. Tilman, Moritz’e albüm çıkarmasını önerir ve albümün prodüktörlüğünü üstlenir. Ken Sent Me, Berlin’de sıcak bir yaz günü kaydedilir.

Albüm 13 şık, sıcak parçadan oluşuyor. Ben yine her zaman ki gibi Grooveshark’a yüklediğim bir kaç parçayı özellikle öneriyorum: Bring Your Lantern, Push Someone ve We Ain’t Waiting.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s