Trouble With The Curve

Trouble-with-the-Curve-UK-PosterClint Eastwood bu sefer kamera arkasına değil, karşısına geçmiş. Ben ilk gördüğümde afişiyle, konusuyla tam onun yönetebileceği bir film olarak algılamıştım. Nitekim öyle değilmiş. Robert Lorenz’in yönettiği filmde Clint Eastwood’a Amy Adams, Justin Timberlake gibi isimlerde eşlik ediyor.

Clint Eastwood filmde bir çok ünlü oyuncuyu keşfetmiş beyzbol gözlemcisini canlandırıyor. Artık yaşından ve beyzbolda istatistiklerin daha ön plana çıkmasından dolayı da emekliliği gündemde. Karısını, kızı gençken kaybettiği içinde, kızı ile de ilişkileri de pek hoş değil. Amy Adams, Clint Eastwood’un kızını canlandırıyor. Küçüklüğü boyunca beyzbol izlemiş, babası ile sürüklenmiş. Bu rol için aklıma ilk Hilary Swank geldi benim. Film bittiğinde nedense onu aradım. Daha country, daha bu role uygun olur diye. Artık yaşlandı mı bu roller için de bilemeyiz. Bununla birlikte Amy Adams da inanılmaz bir oyunculuk gösteriyor. Justin Timberlake ise Clint reisin zamanında keşfettiği, fakat onun tavfiyesine uymadığı için zamanında sakatlanıp, bu sporu bırakmak zorunda kalan bir oyuncuyu canlandırıyor. Kendisi gözlemcilik yapıyor.

Filmin konusu tam oturduğundan filmin sonuna kadar ki finali de dahil bir atıfı farkettim. Tamamen Moneyball’u çürütmek için çekilmiş gibi. Hatırlayacağınız gibi Moneyball’da sadece kasetlerden ve istatistiklerden takım kurulup, oyuncu seçimine vurgu yapılırken, Trouble With The Curve’de ise yerinde izlemeden oyuncu seçimi yapılmayacağına vurgu yapıyor. Hatta final kısmı tamamen bununla alakalı ve cidden güzel. Bu filmin tek kusuru kurgu olması. Moneyball gerçek bir hikaye iken, Trouble With The Curve sadece bir film. Belki de özlenen ve kaybedilmek istenmeyen duygulara atıf da bulunuluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s