Kadıköy’ün sıcaklığını yansıtan mekan: Cafe Rea

CardGusto-Cafe-Rea-9-678x1024Bazı mekanlar vardır, sizi içine çeker ve orada kalmanızı sağlar. Hiç tanımadığınız bir yer olsa da bir şekilde bir defa gitmiş olsanız bile yeniden gitmek istersiniz. İşte Kadıköy’deki Cafe Rea böyle bir yer.

Bir hafta sonu deneyelim diye gitmiştik. Sıcak karşılama ve servis kendini sevdirdi ama en önemlisi kalkmak istediğimiz zaman bize mani olunup gelen ikramlardı. Bunun bir kerelik olup olmadığını anlamak için yeniden denediğimizde de tanınmak çok güzeldi. İşte senelerdir aradığım mekan buydu dedim. Aynı gün iki kere gittiğim yer bile tanımazken, Cafe Rea’daki arkadaşlar direk tanıdı. Bir ay bile gitmesek değişen bir şey olmadı.

Bir önemli noktada bugün onu almayın ya kısmı. Pizza istediğimde onu yapan kişinin o gün orada olmadığı için önerilmemesi. İşte bu kadar samimi olmaları bizi çekmesi.

Bir süre sonra bizi orada tutanın aslında bir kişi olduğunu anladık. Bize devamlı servisten öte arkadaşlık yapan kişinin işten çıktığını öğrenmemize rağmen gitmiştik. Lakin eski ilgiyi görmeyince fena halde bizi itti kendisinden. Demek ki mekanlardan çok içerideki insanlar bizi tutuyormuş. Ne zaman ki o kişi geri gelince bizde onun gibi kürkçü dükkanına geri döndük. Daha ben dönemedim ama en azından bizden birileri döndü. Aylardır gideceğiz ama hala fırsat olmadı. Şiddetle tavsiye ederim herkese bu mekanı. Özellikle Rae Schnitzel denenmeye değer. Ayrıca tatlıların taze günlük, ev yapımı olduğunu da son olarak söylemek isterim.

Not: Bilmeyenler için Cafe Rea Kadıköy Barlar sokağının bir üst paralelinde. Ayrıca sitesindeki fotoğraflar cidden kötü, aldanmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s