Danny Cavanagh ve Paul Banks konserleri

Yaz konserlerinden pek hayır gelmedi bana, kış konserlerine sardık bizde. Daha ufak çapta hoş konserler oluyor kış konserleri. Bunlardan ilki IAMX idi. Şimdi gidersek eğer sıra Danny Cavanagh’da. Kendisi bilmeyen varsa Anathema’nın kemik elemanlarından gitarist olan. Yanlış hatırlamıyorsam da Vincent’in abisi. Rockistanbul konserlerinden sonra ilgiden çok memnun kalıp neredeyse her sene geldiler Türkiye’ye. Hatta mini Türkiye turnesi bile düzenlediler.

Daha önce Vincent, Anneke ile gelmişti, şimdi Danny tek başına akustik konsere geliyor Jolly Joker’de. Biri İstanbul’da, diğeri Ankara’da olmak üzere iki konser. Konserin temasında da Anathema, Pink Floyd, Massive Attack ve Metallica parçalarının coverları varmış. Herhalde bu kadarla sınırlı kalmaz. Konser İstanbul için 13 Aralık’ta.

Bir diğer konserde geçen sene ilk defa ülkemize gelen Interpol’un solisti Paul Banks’in solo albüm turnesi. 13 ve 14 Şubat 2013’te iki konser şeklinde Babylon’da konser verecek kendileri. İlk albümü biraz fazla yavaş gelmişti bana. Yeni albümü daha dinleme fırsatım olmadı ama gitmeyi düşünüyorum. Babylon sonuçta ufak bir mekan olduğu için ve Paul Banks’in de belli bir kitlesi olabileceğinden bilet sıkıntı olabilir aslında. Neyseki daha çok var konsere.

Bunların dışında son olarak artık herkesin de öğrendiği 17 Mayıs Depeche Mode konseri. Küçükçiftlikpark’ta gerçekleşecek konser artık full çeker, çekmesi lazım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s