Alex De Souza

Pazartesi günü öğleden sonra son dakika haberi ile sadece Fenerbahçeliler değil Türkiye’deki tüm futbolseverin içi burkuldu. En meşhur huyumuzla senelerce bize emek veren adamları yaka paça klüpten atarız. 8 yıl boyunca Fenerbahçe’nin kazanığı tüm kupalarda başrol oynayan Alex De Souza takımdan üç dakikada ayrıldı. Ayrıldı dememin sebebi resmi olan kısmı. Aslında ayrılmadı resmen kovuldu. Kendini yönetici sananların egosu altında ezilmeye çalıştı. O ezilmek yerine baş kaldırdı ve gitti. Kişiliği, oyunculuğu ve profesyönelliği ile son yıllarda örnek gösterilebilecek bir oyuncuyu böyle kaybetmek sadece Fenerbahçe’nin değil Türk futbolunun zararıdır.

Ben şahsen şike davası sürecinde Aziz Yıldırım’a yapılanları haksız ve doğru olmayan bir hareket olduğunu düşünüyordum. Taraftarın tepkisi ve desteğinin yanlış anlaşılması da olasıydı. Nitekim Aziz Yıldırım Kadıköy’e gelen binlerce kişi ve onu destekleyenlerin sadece onu desteklediğini ciddi almış. Olayın Fenerbahçe olduğunu görmemiş ki böyle bir hareketle gönderdi Alex’i. Egosu olan bir kişi daha da şişmiş ve artık kendini Tanrı rolünde görmeye başlamış. Bu futbolculardan, taraftarlardan çok Fenerbahçe’ye çok zarar verecektir. Umarım gerçek Fenerbahçe taraftarı bu durumda sessiz kalmaz ve gereken tepkiyi koyar. Hep isimler geçici klüpler kalıcıdır deniyor. Ama unutmayın taraftar da isimsizdir ve klüp var oldukça onlar da olacaktır.

Gerçekten çok üzüldüm. Fenerbahçe’den ne kadar haz etmesem de Alex’in herkes için yeri çok farklıdır. Kendisi Beşiktaş’a 16 maçta 13 gol atmış sanırsam. Sevinmem gerekirken üzülüyorum. Çünkü futbol sevgim daha ağır basıyor konu Alex olunca. Facebook’ta gördüğüm bu güzel görseli de paylaşarak köşeme çekiliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s