Harika bir konser nasıl unutturulur…

Herkes yazdı çizdi. Cumartesi günü 35 bin kişi santralistanbul’da Red Hot Chili Peppers konseri ile coştu. Konsere diyecek tek kötü kelime yok. Gerçekten harikaydılar. Set list de güzeldi. Seyirci her zaman ki gibi tırt tabi ki. Eğlenmeyi bilmiyoruz. Belkide dünyada artık böyle ama bunu kabullenmek istemiyorum. Fotoğraf, video çekmekten konser izleyemiyorlar ki eğlensinler. Herif check-in derdinde. Ben gitmemiş sayılacağım diye korktum bunları yapmadım diye. Yani sahne önünde bir güruh insan var, sen o kadar arkadan ne çekebilirsin ki? Sahne önündekiler bu işe yarıyor işte. Youtube’dan izlersin sonra. Fotoğraflar desen zaten internete düşüyor. Bu iş için para alanlar var, bırak onlar çeksin. Hepsini geçtim RHCP pazarlama olayını cidden biliyor. Konserleri mp3 olarak sitelerinden satın alabiliyorsunuz. Türkiye daha düşmedi ama elbet düşecek. Gittiğin konseri sonradan dinlemek süper olacaktır. Ama yok yetmiyor illa kendi çekecek. Hayır arkasında, yanında hoplayıp, zıpladıktan sonra da tip tip bakıyor. O zaman oraya gelmeyeceksin, üzgünüm.

K1 ile K2 arasında ağaç filan gördüm de K3 neresiydi bilemiyorum. Oradan bilet alacağına çevre evlerden günü birlik ev kiralasan daha anlamlı olabilirdi. İzleyebildiklerini sanmıyorum, dinleyebilmişlerdir herhalde.

Buraya kadar organizasyon güzeldi de şu çıkış mevzusu tam rezaletti. 35 binin yarısından çoğu K1’de idi ve herkesi tek ufacık kapıdan çıkarma planı ve o barikatların kaldırılmaması cidden cehalettir, beceriksizliktir. One Love’den sonra Pozitif etkinliği başka yere almayı düşündü ve alamadı. Alamaması normal çünkü İstanbul’da konser yapacak bir alan yok adam gibi. En azından bu kadar insanı kaldırabilecek tek yer stadyum. Ligin başlamasından dolayı da bu yalan oldu. Çıkışta vasıta bulamamak da ayrı bir olaydı tabi ki. Gece 12’ye doğru geliyordu çıktık, 2.30’da eve gidebildik. Zincirlikuyu’na park ettiğimiz arabamıza anca ulaşabildik vs. Burada sorunlardan biri de Pozitif’in tavrı. Bunu bir hata olarak kabul etmeyip üste çıkmaları ayrı bir olay. Ama haksız da değiller böyle davranmakta. Halkına hakaret eden bir yönetim varken organizatörler neden yağ gibi üste çıkması. Çıkar da azarlar da. Böyle süper bir performanstan sonra hepsini unutturmaya çalışırcasına davranılması üzücü oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s