Gittik, geldik

Durumlarda hala bir değişiklik yok pek, hatta biraz daha kötü gibi. Efsane bir One Love festivali olmuş. Tatil nedeniyle kaçırdığım Kaiser Chiefs konserine üzülürken olayları öğrenince şok geçirdim. Burada yapılması gereken şey seneye veya sonraki seneler de o mekanda konser yapmamaktır. Ruhsat olmasına rağmen mani olunmuştur deniyor. Ya sözleşmede bir açık vardır, farkında bile değilsin veya da tırstın. Bu mahalle baskısı bu festivalde olduysa başka konserde gene olacaktır. Hürriyet’in sitesinde bir vidyo vardı konuyla ilgili röportajlar yapılmış filan. Orada biri çok güzel bir şeye değindi. “İzin verilmedi de ne oldu? İnsanlar dışarıda içince daha mı güzel bir görüntü oldu?” Gayet de mantıklı bir açıklama. Hayır komik olan dışarıda bira satışı var ama zabıta da var. Durmak için gelmiş takılıyor oralarda. Arada bir birilerini götürür gibi yapıyor filan. Bir fotoğraf paylaşmışlardı bira kutusu yığını… Yazık cidden. Bazı şeylere karşı çıkmak için çıkılıyor. Mantığı, olacakları düşünmeden…

Bu arada yurt dışından gelen telefonu kullanabilmek için gerekli 100 TL’lik haracı (pardon harç!) verdik. Sonra herhangi bir GSM bayine gidiyorsun orada da işlem paralarını alıyorlar misler gibi. Ama inadına hala daha ucuza geliyor. İnsanaları böyle caydırmaya çalışıyorlar ama pek kolay olacağını düşünmüyorum.

Ayrıca dönüş yolculuğumuzda tam dört saat rötar yapan Onur Air’a da az sallamadık. Uçak bozuldu deyip ekstra dört saat bekletmek.. İstanbul’a sabaha karşı indik ve acı olan o koltuklardı. Bırakın uzun birinin normal bir insanın bile sığmasına imkan yoktu. Başımı öndeki koltuğa dayayarak uyuyabildim. Kötü olduğunu biliyordum Onur Air’ında bu kadar kötü olduğunu tahmin etmiyordum. Cidden yavaş ve kötü uçakları. Nasıl ayakta duruyor anlamak da pek mümkün değil açıkçası.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s