Geç kalmışım

Bugün okuduğum habere göre yurtdışından alınan telefonları Türkiye’de kullanabilmek için 100 TL harç ödeyecekmişiz. Bu harç değil haraç aslında. Hangi mantıkla olduğunu izah edebilirler mi? Hayır. Bunu yeni öğrendim, şansa. Baya da doldum. Buna en büyük tepkiyi de gurbetçiler gösteriyor. Sonuna kadar da haklılar. Ülkesine iki ay tatile geliyor, onda da telefonunu kullanabilmesi için 100 TL para vermek zorunda. Zaten yaşadıkları ülkeler onlara yeterince ızdırap oluyorken kendi vatanları da vuruyor. Hoş yaşadıkları yerlerde ne kadar ızdırap yaşıyorlar bilemeyeceğim ama herkesin durumu iyi değildir sonuçta.

Ama cidden nedir bunun mantığı? Hangi kafa yurtdışından getirdiğin telefonu kullanman için ekstra para alır senden. Herşeyi kulbuna uydurmak bu. Oradan vergisini geri aldık derken kendi devletim bana geçiriyor. Bunlar ilerde de değişmez. Yeni gelen olursa aynen devam. Ee devletin cebi doluyor. Veren değil de alan çok memnun. Sonra çıkıp sizin için çalışıyoruz, sizin için yaptık demeyin. Ben yemiyorum. Benden aldığınız ekstra bilmem ne vergileri ve herç adı altında topladığınız haraçlar ile bana yapmak zorunda olduğunuz hizmeti sağlıyorsunuz sadece. Buna mecbursunuz. Ekstra yapılan bir şey yok.

Gündemde baya baya iç karartıcı, hep olumsuz haberler var. İnsanlar hep cinnet modunda. Ya savaş çıkacak mı? Ya şike var mı? Olayların sorumluları ne olacak? vs vs. Ülkede adalete güvenen insan kalmamış, polis adam dövüyor sonra elimiz acıdı diye dövdükleri adamı dava ediyorlar filan. Sonra çıkıp reklamlarını yapıyorlar halk için varız tadında. Normal televizyon kanallarını izlemez oldum. İstemiyorum çünkü, içimden gelmiyor. Nesini izleyeceğim ki zaten? Hep olumsuz, hep olumsuz. İnsanlar cidden bıktı artık bunlardan.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s