Mantık fışkırıyor

Ne kadar mantıklı değil mi? Örgüt kurup şike yaptı, yaptırdı diye adamı cezaya çarptırıyorsun ama şike yaptığını resmileştirdiğin diğer 3. şahıslara ceza dahi vermiyorsun. Çok mantıklı gerçekten. Dışarıdan bakıldığında o kadar komik ki durum. Bunun resmen adam bitirme operasyonu olduğu ortada. Göstere göstere yapıyorlar. Üstüne gündem değiştirmek için bunu Sivas katliamının yıl dönümünde yapıyorlar. Ne hallere düştük biz ya…

Kimse de sütten çıkmış ak kaşık değil bu arada. Diğer takım taraftarları da şike resmileşti, tuttuğum takım ile gurur duyuruyorum diye ayaklara yatmasın. Yasalaştığı için ceza alıyor bu kişiler. Eskiden yasalaşmadığı için yapılanlar unutuldu diye bir durum yok. Şike yapan oyuncu çıkıp “Evet, para aldım” demişken çok fazla konuşmaya da gerek yok. Bütün takımlar birbirinin aynısı bu konuda. Kimse temiz değil. Sadece taraftarın gözüne girmek, şov yapmak için televizyonlara konuşuyorlar. İnananlar da inanıyor işte. Televizyonlar da haber çıktı, gündem çıktı, gelsin reklamlar, paralar modunda halay çekiyor. Devletin kafası da rahat. Bu tip paravanların arkasında neler dönüyor kim bilir.

Bizi futboldan soğuttunuz ve bunu devamlı gündemde tutup, ne kadar uzatabiliriz diye uğraşıp tüm sezona, hatta tatile bile yaydınız. Kim neden inansın ki şimdi geçmişe de geleceğe de? Her sezon sonunda bu da mı tiyatro acaba? diye düşünmeden kim durabilecek?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s