Rahatlama Merkezi

Bu aralar fazla Beşiktaş, fazla spor yazdım ama yine bir memnuniyetsizlik gördüm kendimde. Dün Samet Aybaba, bugün de Erman Kunter’in üzerine geçirilmiş FEDA t-shirtleri beni rahatsız etti açıkçası. Aslında çok güzel bir durum ama ağızlardan düşmeyen FEDA lafının üzerine bu olunca bu tabir de ayaklar altına alınacak gibi. Önce Beşiktaşlı duruşunu dillerinden eksiltmeyip, ayaklar altına aldılar. Şimdi sıra bu güzelim konsept olan FEDA’ya mı geldi acaba diye kara kara düşünüyorum. Çok fazla göz önünde olduğu için rahatsızım. Yazık olacak diye korkuyorum açıkçası. Çünkü bazı şeyler yapılırken, sadece yapılır, ağızlarda sakız edilip ayaklar altına alınmaz. Bazı şeyler sadece yaptıklarınla olur. Ağzına sakız edeceksen yapma daha iyi.

Savaş mavaş saçma maceraların içinde olan insanla var bu aralar. Bazı gazeteler de bunu körüklüyor maalesef ki. Şu dönemde, bu durumda başkaların çıkarı için savaşmanın anlamı nedir? Bir oturup sakin kafayla düşün bakalım. Milletin yer altı kaynaklarına konacaz diye iç savaş çıkartan, şimdi de kukla arayanlara malzeme sağlamanın anlamı yok. Gün geldiğinde seni bu işe itenler çok uzaklara gittiğinde savaşa girdiğin ile sen baş başa kalacaksın. Bu asla unutulmamalı.

Bu arada hala FSM Köprüsü’nde iki kişi mi çalışıyor? Geçip saymaya cesaret edemedim daha. Köprü çalışmasından sonra her yerde yol çalışmaları başladı. Aynı anda başlaması mantıklı ama. Bir kere çek tam ızdırap çek ki yetsin sana. Hafta sonu sabahın köründe çıkacaksın, geri dönmeyeceksin. Taktik bu olmalı. Şu ana kadar kısa mesafelere gittiğim için ben çok acı çekmedim ama illa ki bir yerele yolumuz düşecek. İşte o an sözlerim hazır, haberi olsun arkadaşların.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s