Neler oluyor bir anlasak…

Şu son günlerde neler oluyor bir anlasak. İyice çığırından çıktı olaylar. Kürtaj ile başladı, cami ile devam etti ve şimdi de uçuş sektöründeki çalışanlar için grev yasağı. Ee pes artık. Sondan mı başlasam bilemedim ama insanların elinden grev hakkını almak ne demek? İnsanlar grev yapanları destekledi diye bir SMS ile işten atmak normal, grev yapmaları mı anormal? Hepsi birden grev yaptıklarında hepsini mi işten atacaklar acaba? Ne olacak? O kadar saçma ki şu olay. Tamam insanlar mağdur kaldılar uçuşlar iptal oldu diye filan da insanlar haklarını savunmasın diye umursamazca diktatör triplerinin anlamı nedir ki? Bu ülkede milletvekili değilsen zaten çalışan olmak zulümdür. Her güzellik kendilerine anında çıkarken, normal çalışanlar için bir gram iş yapmak aylarca sürer. İki yıl sonra emekli olabilecekler zaten, sorun da yok onlar için.

Bundan önce de Çamlıca’nın tepesine her yerden görünen, en büyük cami yaptırma olayı. Yani ne anlamsız bir hayaldir ya. En güzel cami deseler anlam kazanacak ama maalesef ki düşünce bu değil. Bende İstanbul’a hatta tüm illere her yerden görünen, adam gibi düzgün eğitim veren okullar hayal ediyorum, istiyorum. Yapılabilir mi? Hayır. Çünkü içindeki sistemi can sıkıldıkça her sene değiştirdikleri için çocukların kafalarında hep sorular var: Seneye ne olacak acaba diye. Cami yaptırmak bir amaca hizmet için olabilir, dini her şeye alet etmek için olmaz. Her yerden görünen cami yaptırdık, bize oy verin hey hey hey. Bu nedir ya? Bir kelimenin gücü bu kadar basit aslında ama amaç farklı işte. Büyüklük değil işlevsellik önemli. İstanbul’da kalan son yeşil alanlara da betonlar dökelim. Acaba orada buna ihtiyaç var mı? İhtiyacı olan yerlere baksak önce… Yazık…

Kürtaj olayına diyecek bir şey yok zaten. Ne desek boş. En son bir de “siz doğurun, devlet bakar” cümlesi çıktı. Tecavüze uğramış (tecavüz edenler zaten hep salınıyor, tecavüz ettikleri insanların hep kendi istekleri ile tecavüze uğramış oluyor(!) ), bununla ilgili suçluların sırtı sıvazlanmış, üstüne de çocuğuna el koy. Zaten tecavüz değil bunlar. Mantıken değil. Hep kendi istekleri ile olduğu için tecavüz olamaz ki… Milli gelir insanlara her geçen gün daha da yetmezken üçten beşe çıkan çocuk emri sayısına rağmen zaten eksik olan okul sayıları da umursanılmazken akıllar başka yerlerde. Hani bunlarla ilgili yazmayayım diyorum ama o kadar sabır zorlanıyor ki artık, evdeki huzurumuz kaçıyor. O kadar ileri ki demokrasi böylesi hiç görülmedi. Bu eskiden kupon dağıtan gazetelerin kafası biraz da. Süper kupon, mega kupon, süper mega kupon, ultra mega süper kupon … gidiyor böyle. Kendi kendine icat edilmiş ileri’nin bir sonraki aşaması ne acaba? süper ileri? en ileri? ilerinin ilerisi? Önerisi olan var mı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s