Neler olmamış ki…

Baya oldu, baya birikti. Birikmemesi elde mi? Bin çocuk devletin sütünden zehirleniyor ama hatayı kabul eden yok. Sütü satan masum, sütü veren masum, sütten zehirlenen onca çocuk suçlu. Tesadüfen de hepsi aynı alerjiye sahip. Bak Allah’ın işine. Yoksa çok içtikleri için mi oldu? Çok da değil 200 ml… Yeni nesil çocukları ve insanları çok nankör. Sen onlara iyilik yap onlar çocukları hasta oldu diye seni suçlasın. Çocuğu bozuksa devlet ne yapsın?

4+4+4 yanlış. Ya 4+4+2 olur ya da 4+2+4 olur. Hala öğrenemediniz mi kaleci dışında sahada 10 kişi olur… Dur ne eğitimi?..

Şike şike şikelediler. Şike var dediler, bir ton dosyalar, bahanelerle insanları hapse attılar, orada tuttular / tutuyorlar ama gel gör ki neredeyse bir sene oldu ama şike sahaya inmemiş yeni anladılar. Sahaya inmeyen şike ne demek? Sahaya inmemiş şike neden yapılır? Hadi sahaya inmedi diyelim, nerede kaldı peki? O zaman o adamları neden tuttunuz o kadar içeride? Hepsini geçtim, madem şike yok neden teşebbüse olan ceza değişiyor? Bence bunca zaman nasıl çeviririzi mi düşündüler? Korkma kuzum ben bir şey yapmam sadece soruyorum. Mesela dün 58. madde değişirse keserim, yıkarım, çekilirim, çeker giderim böhühü diyen yönetici arkadaş basın açıklamasında bununla ilgili bir kelam etmemiş. Orada oturup bunları bize sunan basın mensupları da sormamış. Soramamış mı yoksa? Burada olay takımı yüzünden yüklenmek değil. Bir laf söyledin, yapacaksın. Sözünü tutacak cesaretin yoksa o sözü vermeyeceksin. Bunun rengi, ırkı, dini olmaz. Herkes için geçerlidir. Bakınız Emre ve ırkçılık olayı. Ne olay Emre ne de Fenerbahçe. Olay ırkçılık, terbiyesizlik, çirkinlik. Nouma bir halt etti direk kovuldu. Beşiktaş altyapısındaki çocuk attığı tweet yüzünden kovuldu. Kimse kulüpten büyük değildir. Yürek lazım bazı şeylere, yerse…

İnsanlar şunu anlamıyor. Yok marka değeri bilmem ne, geçin bunları. Anla artık ben olmasam sen olmazdın! Sen varsın diye de ben varım!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s