İnönü daha başlangıç…

Malumunuz cumartesi oynanması gereken ama pazartesine ertelenen ve olayların çıktığı maç aslında bir başlangıç. Sonun mu başlangıcı olur bilemem. Taraftarın savunulacak hiç bir tarafı yok. Olanlar tam kepazelik. Ama bunun asıl sorumlusu kim? Orayı düşünmek lazım. Sezon başında şike olayları ve hala sonuçlanmamış davalar yüzünden içine edilen lige bir de play-off saçmalığının eklenmesi ilk sırada olabilir. Beşiktaş taraftarı için de sezonun sonundaki ciddi düşüşün verdiği gerginlik eklenebilir. Play-off olunca sezonun sonuna doğru yaşanan gerginlik tamamen ligin uzatmalarında yaşanacak. Şampiyon Galatasaray olmuş, neyi uzatıyoruz denebilir kendi açımdan. Diğer takımlar için son bir çırpınış mı? Yoksa iyi durumda olan takımın diğerlerini daha da ezmesini mi sağlamak?

Hatırlarsınız meşhur su derbisini. Şampiyon olarak gittiği statta Fenerbahçe’nin başına gelenleri. Hemen hemen aynı senaryo Kadıköy’de gerçekleşecek aslında. Basının ve özellikle LigTV’nin istediği bu aslında. Gündemlerini ayakta tutabilmek. İnönü daha başlangıç derken bundan bahsediyorum. Hoş keşke bunların hiç biri olmasa… Futbol yüzünden ölümlerin, filmlerin çekildiği İngiltere’de bile rakibini alkışlıyor Manchester United sahasına şampiyon geldi diye. Sırf takımca değil, taraftarca… Ne kaybetti? Koca bir hiç. Ne kazandı? Hala akıllarımızda inanılmaz bir anı olarak kaldı. Şimdi bunu su derbisine eşleştirin… Aramızdaki dağlar kadar fark bu işte. Taraftar olmak sadece bağırmak ya da çeşitli boyutlarda şovlar yapmak değil, centilmenliğini de sergilemektir.

Bu gerginliğe sebep olan sadece TFF değildir. Buna destek olan tüm klüpler de bunun suçlularıdır. Bu kadar gerginlik olacağı zaten belliydi. Neyse ki puan farkı var da son dakika gerginliği olmayacak gibi. Sonuçta tüm bu yaşananlar planlanmış bir durum, orası çok belli. Kim birinci, kim ikinci olur bazıları için bu önemli değil. Sadece yaşanacak gerginlikten prim yapacak insanlar çok fazla. Onlar emeline ulaşacak orası kesin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s