Kuklalar

Hafta sonu bayadır ertelediğim The Muppets’ı izledim. Herhalde onları sevmeyen yoktur. En azından yaşı tutanlar için geçerli bu. Bununla ilgili bir atıfta bile bulunmuşlar filmde. Artık eski, nostaljik ve cidden güzel şeylerin unutturulması ile ilgili o kadar çok mesaj verilmiş ki, bunlara ek olarak da insanların bu kaliteyi özlediğini de çok güzel dile getirmişler. Bayadır bu konuyla ilgili bir yazı yazmak istiyordum zaten Kermit ve arkadaşlarına nasip oldu.

Saklayacak değilim baya duygulanarak izledim filmi. Bunun sebebi ise eskiden yapılan komedi unsurlarının bir kalitesi vardı. Hepsi bir temele bağlıydı ve bir kalitesi vardı. Şimdi ise paso belden aşağı ve anlamsız, ucuz esprilere dayalı. Sırf kuklaların mimikleri bile ayrı bir güldürüyor insanı. Tekrar başlasa aynı havada olmaz tabi de şu an ki popüler olan şeyleri ve en azından Amerika gençliğini de düşünürsek başlamasa daha iyi. Bizim hafızalarımız da kalır bu güzel şeyler.

Film de müzikal ögeler baya fazla. Hiç sevmeme rağmen rahatsız da etmedi beni. Çok duygusal yaklaştığım için olabilir aslında. Ayrıca Kermit’i de gerçekten iyi yapmışlar. Yani mütevazı ve cana yakın olması filan. Normalde gidin başımdan diyen triplerde olur öyle karakterler. Bir de filmdeki karakter seçimleri de başarılı baya. Filmin içinde ki saygı duruşları ve filmin sonunda kısa klipler… Seven, bilen herkesin izlemesini tavsiye ederim. Filmde önemli olan filmin görüntü, oyunculuk veya sinematografik kalitesi değil, verdiği mesajlar. Başından sonuna kadar da devam etti. Hoş tabi anlayana.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s