Ofis İnsanları Asansör Maceraları

Beyaz yakalıların çalıştığı uzun binalardaki asansör maceraları sinema filmleri gibi resmen. İki kat için istiflenen mi garip, yoksa bir kaç asansör olmasına rağmen illa ilk gelene bineceğim diye kucak kucağa gidenler mi garip? Bir de kendi katından önce durduğunda kapının ağzında durup, olayı çözemeyip kıkırdayanlar var. Bak onlarda fena. Asansörden inmeden yol vermeye çalışanlar da cabası. Sanki onu almadan kaçacak asansör. Otobüsler bile inip yol veren yeniden binsin diye beklerken asansör mü beklemeyecek? Ama en güzeli cidden konserve sardalye gibi dizilmeye kasanlar. Ya arkadaş bekleyeceğin en fazla iki dakika. Yenisine rahat rahat bin, yok rahat batıyorsa yapacak da bir şey yok aslında. Kucak kucağa biner gideriz. Sanırsam bu hayatında hiç merdivenli yerde yaşamamış veya anne karnından bile asansörle çıkmış olmaktan kaynaklanıyor. Efor bazı insanları cidden çok korkutuyor.

Asıl ofis insanları dışında alışveriş merkezlerindeki facia var da yaz yaz bitmez. Cidden bu konuda nasıl dolu olduğunu anlatamam, yazamam. Yukarı çıkan asansöre aşağı katlara inmek için binip, yol vermeyip, yol isteyenlere mani olup söylenenlere sözlerim çok. Zaten ne zaman binmek istesem baya bir kargaşa ile çıkıyorum. Tavsiye de ederim, stres atabiliyorsunuz.

Bunlar ile ilgili güzel bir kısa film bile yapılabilinir aslında. Böyle kamera şakası tarzı ama sadece izleyerek gülmek için. Ciddiyim bak…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s