Senenin ikinci bombası: The River

The Horror Story’inin senenin dizi bombası olduğunda hemfikiriz herhalde. İşte 2. bombası da kesinlikle The River bence. Daha önce yazmıştım bazı şeyleri ama çarşamba günkü sezon finali ile de iki üç şey karalayayım dedim.

Normal de mini seri olarak başlayan ve umduklarından çok tutunca devam kararı aldıklarından dizi finali sezon finaline dönüştü. Şu ana kadar dizi cidden süper ötesi gidiyordu da şu son bölüm “Yapmaaea!” moduna girdim. Bölüm güzel kesinlikle. Şu kadar kısa sürede neredeyse tüm kara sanatları bize bir şekilde gösterdiler. Hatta 20 dakikalık zombi bölümü bile The Walking Dead’in 2. sezonun tamamından iyiydi. 8. ve son bölümünde de şeytan çıkarma olayına girmişler. Emmet Cole’nin bile kitlendiği anlardı. Daha dün yazdığım çileden çıkaran Lori konusundan sonra burada da Tess Cole’nin kafamı duvara vurmama sebep olması üzdü beni. Allah’ım neden yani? NEDEN!? dedirtmeye devam ediyor bu dizilerdeki kadınlar. Neyse bu sefer neden olmamışa çabuk geleceğim. Ama dikkat spoiler da içeriyor.

Olayın bir başında sorum olacak bir de sonunda yapmasalardı keşke diyeceğim bir olay olacak. İlki Jahel’in (Makinistin kızı) her konuda, her kara büyü olayında ya da her söylenti de korkup geri plana çekildiğini veya yapmayın diye sızlandığını biliyoruz. Yapacağı şeyi de isteksizce ağlayarak filan yaptı. Lafı ortaya atıp köşesine çekildi. Ama neden bu bölümde Tess’i de gaza getirip, hadi yapalım moduna girdi onu anlamadım. Bir anda kabuğundan çıktı ama gene hala aynı eski psikolojisinde. İkinci olayda dizinin son anları. Onun dışında her şey yine yeniden süperdi. Ama sonunda sezonu uzatma modu olmamış işte. Baya yapmacık olmuş. İkinci sezon komple ne ile geçecek anladık. Zaten bölümlerin başında yazan yazıdan hepsinin ya kaybolduğunu ya da öldüğünü tahmin edebiliyoruz da bu çok farklı. Doğa ile kimse boy ölçüşemez. Bunu bilmeyen yoktur sanırsam. Bunu bu kadar bariz göstermenin de anlamı yok.

İkinci sezondan beklenti çok. Umarım tuttu diye uzatıp harcamazlar güzelim diziyi…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s