Düğünler hakkında 99 klişe

O kadar çok var ki hangisinden başlasam bilemedim. Evet benimki dahil bütün düğünde aynı saçmalıklar var. Bazı şeyler artık o kadar klişeye bağlanmış ki aileler olmazsa olmaz diyor. Ama umudum o ki yeni nesil ilerde buna mani olacaktır. Umarım olur da diyebiliriz.

İçeri giriş kısmında sorun yok, seremoni tadında olabilecek bir şey. Sonrasında ilk dans geliyor. Oda olabilir. Tabi bu arada yemekler, kıyafetler ve kim kiminle gelmiş dedikoduları da alıp başını gidiyor.  Sonrasında kim ne takmış ve masa masa gezme faslı. İşte bu noktadan sonra cidden komikleşiyor durum. Olması gereken mi, teşekkür edilmesi gereken mi, yoksa zoraki kısım mı bilemiyorum. Acaba bu başka türlü olsa daha güzel olmaz mı?

Neyse devamında bunlar bitiyor, bitik gelin ve damat pasta kesiyor. Kendilerinden büyük maket bir pasta geliyor ve kılıcı yavaşça ve yalandan aşağıda doğru indiriyor. İşte en komik kısmı da burası. Fotoğrafçılar ve kameramandan bir şey gözükmüyor. Yalandan kestiğin ufak pastayı bile garson sana veriyor ve hızla şampanyayı içiriyor. Sonra ne var ne yok önünden bir anda ayrılıyor ve dans edin modu yeniden başlıyor. Burasının cidden revize edilmesi gerekiyor. Yani sonuçta pasta parasını hesaba ekliyorsun, neden adam gibi bir şey yapmıyorsun. Özenli ve sana özel, seni anlatan? Digiturk’de görüp özendiğimiz gibi mesela. Cidden adam gibi pasta. Yapmacık olmayan, gerçek pasta.

Bundan sonra asıl eğlence başlıyor vs ama cidden bazı mantığın baya değişmesi gerekiyor. Bunu da benim gibi düşünen kişilerin veya düğünü olup yeniden gözden geçirip bunları bir şekilde düşünmesi gerekiyor. Biraz sıra dışılık güzel olmaz mıydı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s