Bunraku’dan The River’a…

Baya bir geç oldu ama Bunraku hakkında iki kelam laf etmek istedi canım. İzleyeli de baya oldu aslında ama neden hala yazmadım bilemiyorum. Bu hangi film diyenleri buradan alalım.

Puanı baya düşük gözüküyor ama bence çok daha fazlasını hak ediyor. Her şeyden önce filmin işleniş biçimi süper. Bu üç boyutlu hikaye kitapları gibi. Zaten Woody Harrelson’in oynadığı barmenin hobisi de bu. Hikaye akışları ve sahne geçişleri bu şekilde işleniyor. Filmdeki tarz da süper. Kıyafetler, tripler, düşünceler… Biraz eski saygı değer mafya modeli de var. Bol bol eleştiri alan rapçi mafyası gibi tipler değil de daha İtalyan havaları. Dünya savaşları yüzünden tüm silahların gömülmesi ve dövüş sanatları ile ateşsiz silahların yeniden önem kazanmış olması da güzel dövüş sahnelerini bizlere sunuyor. Film tam çizgi roman kafalarında. Sin City tarzında değil belki tam ama onu seven bunu da sever diye düşünüyorum. Sin City sever az insan olduğunu da düşünürsek, eh alsında puanı doğal gibi. IMDB’ye inat benden minimum bir 8.0 gideri var filmin..

Şimdi de Spielberg’den The River çıktı. The Pasific, Falling Skies ve Terra Nova felaketlerinden sonra ne kadar güvenilir bilmiyorum ama fragmanı izledikten sonra direk izlemeye karar verdim. Pişman da olmadım. Artık değişik arayışlardayız. Malum konusu da çok değişik değil ama olaylar baya hoş ve insanı direk etkiliyor kesinlikle. Bebek ağacı, oradaki kabilelerin büyüleri (ya da her neyse) cidden etkileyici. Uzun süre sonra olmuş diyeceğiz gibi. Daha ilk iki bölüm çıktı hoş, ne olacağı belli değil aslında. Ama umudu kesmemek lazım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s