Sevgililer Günü…

Ne demektir, ne işe yarar diye klasik detaylardan çok kendi düşündüklerimi yazmak istedim. Benim için sevgililer günü pazarlamanın, tüketim toplumunun dibine vurmaktır. Seven insana hiç bir şey ifade etmemelidir. Anneler, babalar günleri gibi günlerde öyledir ama işte özel hatırlanmak biraz daha iyidir deyip, normal karşılayabiliyoruz da sevgililer gününün hiç bir özelliği yoktur benim için. Sevgililerin özel bir günü var ise o da yıldönümleridir. O günlerde kişilere özeldir zaten. Hadi tüm sevgililer buluşup, aynı ortamlara doluşalım diye özel gün mü olur yahu? Sen zaten sevgiline, karına, kocana sadece özel günlerde hediye alıyorsan işin bitmiştir. Sevgi malum gönül işidir, içinden geldiğinde ne yapman gerekiyorsa yaparsın. Yemeğe çıkar, hediye al, sürpriz yap işte. Ama bunun için özel gün olması cidden komik. Tamam ticaret vs ama da bunu yemek ayrı bir… neyse. Bak benim için 14 şubat, çok yakın bir arkadaşın doğum günü. Bu şekilde ancak özel olabilir. Oh rahatladım.

Sevgililer Günü…” üzerine bir yorum

  1. Serhan dedi ki:

    Karıkoca için hiçbirşey ifade etmemesi gereken gündür. Zira artık sevgililiik günleri aşılmıştır.
    sevgililer günü var, anneler günü var babalar günü var, dünya kadınlar günü var, neden evlilerin ulusal bir günü yok? Çünkü o günler kişilere özeldir.
    Senin de dediğin gibi, ben zaten sırf 14 şubatta bir hediye alıyorsam, eşim o gün benden heidye bekliyorsa, o zaman diğer günler birşey almama gerek yok…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s