Lost ve Moneyball İlişkisi

Ne alaka ki? Bu iki dizi / film arasında ne ilişki var? diye sorular kafanızı kurcalıyor olabilir. Ama ben filmin sonundaki akan yazıları görünce vışş diye kaldım. Red Sox’un şampiyon olduğunu yazınca, bir anda Lost’taki Jack’in rus ile görüştüğü ve onun dünyada olup biten her şeyi takip edebildiğini öğrendiğindeki sahne geldi gözümün önüne. Red Sox’ın şampiyon olduğunu öğrendiğinde inanmamıştı. Tabi ben ve benim gibi bu konuyla alakası olmayan insanlar ne alaka ki diye bir yüz ifadesine sahip olmuşlardı. Meğersem buymuş işte sebebi. Hayatımızın her yerinden çıkacak sanırsam Lost…

Lost’tan J.J. Abrams’a bağlanıyorum. Abrams’tan da şu anki dizilerine. Alcatraz başladı malum. Baya önceden fragmanını izlemiştik, şimdi diziyi izliyoruz ama çok sarmadı beni. Karakterler ve suçları çekici ama geri kalanı şu anlık şaşırtıcı değil. Ne yaparsan yap bir Lost yapamayacaksın demesi lazım birinin kendisine. Person of Interest’te havayı yakaladı. Tam monotona bağladığında dizi, arkasından hemen bir aksiyon, bir değişiklik geliyor ve bizi kendisine yeniden çekiyor. Özellikle Zoe ile John’ın sevgili olması lazımmış gibi bir hava var bende. Kadın da baya güzel. Adam baya yaratıcı işlerde bulunuyor, hakkını yememek lazım ama yinede Lost’tan öte bir dizi pek olamaz gibi.

Chuck da bitti zaten. Son bölümün son anlarında tüm diziyi kısa bir özet gibi göstermeleri insanı duygulandırdı ama. Bu sistem baya işliyor. Bitmesini sallamazken, şimdi bile aklıma geldikçe özleyecekmişim gibi geliyor bana. Amerika iyi beceriyor bu işi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s