Play-Of(f)!

Süper Ligimizin lig lideri geçen haftaya kadar 16 gol atmıştı. 12 maçta 16 gol. Son haftada dört tane attı da istatistiğini biraz arttırmış oldu. Ona rağmen bir ligin liderinin sadece bu kadar az gol atmış olması normal değil. Son haftadan sonra ligimizde en çok gol atan takım Fenerbahçe ve attığı gol sayısı ise sadece 20. İşte play-off sisteminin bizlere verdiği çok güzel bir ayrıcalık. Takımlar gerekli yerde bitireyim yeter düşüncesi ile futbol oynamaktan çok işini garantiye almaya yönelik hareketler peşindeler. Büyük, küçük fark etmiyor. Hepsinin durumu aynı. Hedefi yüksek olanlar, ilk dörde girsem yeter, oradan şampiyon olurum diye düşünüyor. Çünkü ligi lider bitirmenin hiç bir ayrıcalığı yok. Eskiden vardı; ligi lider bitiren şampiyonlar liginde ön eleme oynama hakkı kazanıyordu ama UEFA buna izin vermedi. Ne karım olacak o zaman ligi lider bitirmemin? Dünyanın en saçma sapan olayını bize dayattılar, insanları da kaçırdılar statlardan. Şike davası yüzünden zaten soğuyan seyirci bu olaylarla birlikte artık iyice umursamaz oldu. Zaten maçlarda gayet sıkıcılar.

Ayrıca cumhurbaşkanı yasayı veto etti ya! Oh rahatladım yani resmen. Çok da güzel yaptı. Dayatma modelini deneyen klüpler birliğine tokat olsun bu. Dansöz ve ikiyüzlülüklerini umarım insanlar görüyorlardır. Aşkımız renklere filan diyoruz da adamların umurlarında değil. Sonuçta biz destekledikçe onlar primleri topluyor, kendilerini bir şey sanıyorlar. Bıkmanın da doruk noktasına ulaştık resmen. Rengi ne olursa olsun tüm klüpler aynı ikiyüzlülük içerisinde. Sonra neden başarı yok vs vs. Yabancı sınırı da artırıldı, artık takımlar yerli oyuncu alacağına yabancı oyuncu ile dolduruyor takımlarını. Ondan sonra Eskişehir Klubü’nün başkanı gibi çıkıyor Anadolu Klüpler’inin başkanları. Bir oyuncu için 10 milyon euro filan istiyor. Başka ligde olsa 500 bin euro etmeyecek adamları nasıl geçirebilirim derdindeler. Basın bir yandan doldurur, bunlar bir yandan kazıklar. Alt yapısına sıfır yatırım yapmış klüplerimiz de mecbur yer bu kazığı. Sonra hayal kırıklığı. Normal yani yaşananlar.

Futboluma dokunma diye bir protesto çıksa. Aynı İnternetime dokunma kıvamında. Yöneticileri biraz uyandırır kendi pembe dünyalarında diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s