Çipli pasaport demek…

Bir ülkeye girerken anlamadığımız soruları cevaplamak zorunda kalınan o kağıt parçasını doldurmaya gerek kalmamamız demek. Gerçekten huzur demek. Son yurt dışı seyahatimde Meksikalıların elinde o kağıtları görünce ne demek olduğunu anladım çipli olayının. Tabi ki olayı farklı da benim için en büyük rahatlık bu.

Çooook zaman oldu yazamayalı. Koşuşturdum, yoruldum, stresslendim, üzüldüm, güldüm, eğlendim ve geri geldim. Baya yazacak şeyimde var aslında. Üşenmez ve unutmazsam hareketli anlar burada olacak.

Altı gün yurt dışında kaldıktan sonra korna sesleri beni hayata döndürdü. Koskoca altı gün bir kere duyduğum ses… Güzel ülkemin milli marşı gibi her yerde çalıyor. Dat daaat dat dat daaaat! Ne yapsak da şu gürültü sesinden kurtulsak bilemedim…

Bugün de iznim bitiyor, pazartesi iş başı iki hafta sonra. Sanırsam baya güç olacak ama herkesin ortak kaderi bu olsa gerek.

Şike olaylarından sonra lig de başladı. Futbolu da özlemişiz ama da bu kadarı da fazla geldi ya. Her gün maç var baya baya. Ama güzel futbol yok. Bariz belli oluyor değil mi?

Bilmeyenler varsa bilgilendirmek gerekir, diziler de başladı artık. It’s Always Sunny in Philadelphia ve Blue State Mountain ile sezonu açtık. The Big Bang Theory ve Person of Interest ile devam ediyoruz.

Yeni ev, yeni hayat, hadi hayırlısı…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s