Sinema günleri gibi…

Marvel reboot olayına bayıldığı için yeniden Spider-Man’i çekmeye karar vermişti. Bunu hepimiz biliyoruz. İlk trailer da yayınlandı. The Amazing Spider-Man yeni filmin adı. Aslında bu çizgi romanlarla alakalı bir isim ya neyse. İnsanlara değişik şeyler sunmak için de çizgi romanlar reboot edilip duruyordu. Ben nedense hep klasikleri sevmişimdir. Bu sefer Örümcek Adamı The Social Network ve Never Let Me Go’dan tanıdığımız Andrew Garfield oynuyor. Gene olmamış gene olmamış. Abicim hiç mi çizgi romanla alakası olmayacak şu filmlerin. Çizgi roman olmasa Örümcek Adam olmazdı. Biraz itaat et şunlara ya. Örümcek hangi sayıda bu kadar çelimsiz ve sıska olmuş? Çevresindeki kızlar ne zaman vasat olmuş? Ah gözünü seveyim Hellboy ve Sin City’i ya…

Bildiğiniz üzere Hobbit The Movie’ye de başladı Peter Jackson sonunda. Karakterler ve filmden de görüntüler yavaş yavaş düşmeye başladı. Merakla beklemekteyiz.

Asıl yazıyı yazma sebebim: The Dark Knight Rises. Sonunda çekimler başlamış. 2012 yazı vizyona girmesi planlanan filminde ilk teaser’ı çıktı. 

Nolan biraz geç kaldı ama pazarlamasını da nasıl yapacağını çok iyi biliyor. Diğer filmlerden aşağı kalır yanı olacağını sanmıyorum ki yukarıdaki afişi kim çalıştıysa gerçekten saygıdan da öte şeyler duyulması gerekiyor. Eğer resmi bir görüntü ise zaten Nolan’a bu duygularımı iletirim. Bu aralar sinemada da adam gibi filmin olmaması yüzünden belki ekstra daha çok heyecanlanmışızdır. (Bu kötü filmlere Harry Potter’ın son filmi de dahil. Ona da laflar hazırladım, yeri gelince ileteceğim.) Serinin son filminde kötü karakter Carnage olarak belirlenmiş. Heath Ledger’in Joker’inden sonra kimi koysanız onun kadar beğenilmez. Bu yüzden Nolan’ın işi biraz daha zor ama bence bu durumunda altından kolaylıkla kalkacaktır. Bu arada teaser’ın çıkışıyla çok efsane dalga geçilmiş: 

Son olarak da Harry Potter’ın son filmin laflarımı söylemek isterim. Bir final filmi çekiyorsun, kimse 2.5 saat ya bu film deyip gitmemezlik yapmaz. Ben bu kadar kısa kestirilip atılmış bir film görmedim. Hele bir final filmi ise. Ne oluyor ne bitiyor anlamak mümkün değil. Kavga gütültü, ölenler. Sonra yeniden kavga gürültü ve ölenler. Pes artık yani. Arada hiç bir gelişme yok. Gergin konuşmalar, anlamadığım bir kaç muhabbet ve son. Son da ayrı bir komik. Çok güldüm yani. Böyle bir prodüksiyon yapabiliyorsun ama insanları yaşlandıramıyorsun. Vah haline senin o zaman. Güzelim seriyi nasıl bitirmişler. Yazık valla…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s