Ofis insan tiplemesi

Yurdum ofis insanı kışın hava soğuk der dışarı çıkmaz, yazın sıcak der dışarı çıkmaz. Klima mahkumu olmuş, sanki yaşamının her anı klima varmış gibi hareket eder. Elimde olsa hiç klima kullanmam. Yazın ortasında burnumu çekiyorum. Neden? Çünkü ofisteki klima bir soğutuyor, bir duruyor, sonra yeniden soğutuyor. Ama az uz değil, hırka ile oturtacak kadar soğutuyor. Ortası yok işte. Memnun olmak nasıl mümkün anlamıyorum. Bundan seneler önce klima ile mi yaşardık? Gayette klimasız mutlu mesut yaşardık. Nedir bu klima bağımlılığı anlamadım.

Abi yok Denizli’ye gidecekseniz otobüs ile gitmeyin sakın. Net. 11.5 saat otobüs yolculuğu çekilir mi ya? Biri İzmir üzerinden içine girerek gider, diğeri Eskişehir üzerinden geri döner. Sanki saat kısıtlaması var, illa 11 saatten fazla sürecek yol. Zaten boy da uzun, uyuyamıyorum. Kıvrılmaya çalışıyorum her yerim tutuluyor, ağrıyor. Aman dikkat diyeyim.

Federasyon şovu devam ediyor. Cenevre’ye gitmişler de bilmem neymiş de. Sırf laga luga. Süper kupa finali ertelenmiş. 31 Temmuz’daki maçı erteledin de 5 Ağustos’ta lig başlıyor koçum! 5 gün sonra demek oluyor bu. Hani matematik yoksunuysa belirtmek lazım. Şimdi gene toplanırlar, ligi erteledik biz derler. İş yapmış gibi de pişkin pişkin konuşurlar. Biri bir yandan hala ajitasyon triplerinde zaten. Hala bizsiz lig olmaz diyor. Şaka gibi yalnız. Çok komiğiz ya. Yalnız bu işin altından başka bir olaylar çıkacak, futbol dışı. Hissediyorum artık. Her seçim sonrası bir balyozmuş, bir bilmem neymiş deyip adamları tutukluyorlardı, işte yenisi bu. Gelenek bozulmadı. Birileri bizi sevmiyor, karşı çıkıyor tribine girdi mi hoop içeri! Neyse, aman dikkat diyelm…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s